i5-10400F sistem için ekran kartı önerisi

alcin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda bir ekran kartı almayı planlıyorum ve bütçem doğrultusunda dört farklı seçenek arasından en uygun tercihi yapmak istiyorum. Bu noktada da, bu ekran kartları arasında hangisinin daha uygun olduğunu sizin önerileriniz doğrultusunda belirlemek istiyorum. Genellikle bilgisayarı oyun oynamak için kullanıyorum ve yeni alacağım ekran kartından beklentim, yeni nesil oyunlarda yüksek grafiklerle ve akıcı bir oyun deneyimi sunması.

Arasında tercih yapmam gereken ekran kartları:
  1. RTX 3050
  2. RTX 3060
  3. RTX 4060
  4. Sapphire Radeon RX 7700 XT Pulse
Ayrıca, mevcut sistemimde "Intel i5-10400F altı çekirdek 2.90 GHz" işlemci ve "Gamepower GP-550 550W" güç kaynağı bulunmaktadır. Bu bileşenleri ilerleyen süreçte yükseltmeyi planlıyorum, bu nedenle öneri verirken bu detayı da göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.

Ek olarak, önerebileceğiniz başka bir ekran kartı varsa, onu da belirtebilirsiniz.

RTX 4060 (öncelikli olmak üzere) ve RX 7700 XT alabilirsin darboğaz yapmasını dert etme ileride yukseltecegim diyorsan bir süre katlan aşırı bir işin yoksa sorun çıkaracak.

Öncelikle RTX 3050'yi direk eleyin, GT 730'dan sonra en alınmaması gereken ekran kartı. i5 10400F işlemcisinin temel sorunu Z serisi olmayan anakartlarda RAM frekansının 2666MHz olarak sınırlanıyor olması, bu da işlemcinin performansının potansiyelininde altında kalmasına sebep oluyor. Bu işlemci için bana göre en ideal kartı RX 6600, RTX 3060 ve Arc 750, belki RTX 4060'da tercih edilebilir ancak RX 7700 XT bu işlemci için kesinlikle fazla. Fakat ilerleyen süreçte daha iyi bir işlemci alınacaksa RX 7700 XT daha doğru olur.

RTX 4060 (öncelikli olmak üzere) ve RX 7700 XT alabilirsin darboğaz yapmasını dert etme ileride yukseltecegim diyorsan bir süre katlan aşırı bir işin yoksa sorun çıkaracak.

4060 nasıl öncelikli diyebiliyorsun 7700XT bırakın 4060'ı 4060 Ti'yı parcalıyor.

Öncelikle RTX 3050'yi direk eleyin, GT 730'dan sonra en alınmaması gereken ekran kartı. i5 10400F işlemcisinin temel sorunu Z serisi olmayan anakartlarda RAM frekansının 2666MHz olarak sınırlanıyor olması, bu da işlemcinin performansının potansiyelininde altında kalmasına sebep oluyor. Bu işlemci için bana göre en ideal kartı RX 6600, RTX 3060 ve Arc 750, belki RTX 4060'da tercih edilebilir ancak RX 7700 XT bu işlemci için kesinlikle fazla. Fakat ilerleyen süreçte daha iyi bir işlemci alınacaksa RX 7700 XT daha doğru olur.
7700xt>4060>3060, 3050 düşünmeyin bile. 550W yeter gibi 7700XT'ye onu alın.

Yorumlarınız için teşekkürler, o zaman 3050'yi direkt listeden çıkarıyorum.

Dediğim gibi ilerleyen süreçte işlemcimi de yükseltmeyi düşünüyorum.

Ekran kartından beklentim yeni nesil oyunlarda yüksek grafiklerle, rahat ve akıcı bir şekilde oynamak. O yüzden pişman olacağım bir ekran kartı almak istemiyorum.

4060 nasıl öncelikli diyebiliyorsun 7700XT bırakın 4060'ı 4060 Ti'yı parcalıyor.

Donanımsal olarak haklısın gerçekten öyle AMD yazılımsal olarak da gelişmekte olmasına rağmen sürücüleri olsun yazılımı olsun NVIDIA hala daha önde kendim de RX 6750 XT kullanıyorum memnunum ama bu fikirdeyim daha önceki NVIDIA kullanimima da dayanarak.

Yorumlarınız için teşekkürler, o zaman 3050'yi direkt listeden çıkarıyorum.

Dediğim gibi ilerleyen süreçte işlemcimi de yükseltmeyi düşünüyorum.

Ekran kartından beklentim yeni nesil oyunlarda yüksek grafiklerle, rahat ve akıcı bir şekilde oynamak. O yüzden pişman olacağım bir ekran kartı almak istemiyorum.

7700XT yapıştırın. Bütçe nedir bu arada?

Geri
Yukarı