i5-10400F sistem nasıldır?

Ben fp bilgisayar aramaya başladım. Çok APU sistem çıktı karşıma. Sizce APU'lara harici ekran kartı takabilir miyim? En iyi bulduğum sistem de bu:

Sizce bu sistem nasıl? Bu sistem iyi mi? Dolandırılmam, değil mi? Almayı düşndüğüm ekran kartı da bu:

İnşallah dolandırılmam.

10400F 1200TL.
H410M 600TL.
2x8 GB 3000MHz RAM 600TL
=2400TL yapar. Attığınız linkte 2900TL fiyatı var. Kasa + PSU için 500TL bütçeniz kalır, eğer 200TL daha koyabilirseniz güzel bir kasa + PSU da alabileceğinizi varsayarsak 200TL farkla sıfırını alabilirsiniz.

Bence iyiyse de 0 toplamak daha mantıklı.

Katılıyorum, üstelik o sistem için 650W gereksiz(ben aynısı olsun diye o modeli attım) gidip 500W'lık düzgün bir PSU alıp bir de uygun yollu kasa bulsa daha ucuz olur. Bir de sonuçta sıfır almış olacaksın :).

10400F 1200TL.
H410M 600TL.
2x8 GB 3000MHz RAM 600TL
=2400TL yapar. Attığınız linkte 2900TL fiyatı var. Kasa + PSU için 500TL bütçeniz kalır, eğer 200TL daha koyabilirseniz güzel bir kasa + PSU da alabileceğinizi varsayarsak 200TL farkla sıfırını alabilirsiniz.
Hatta gaming gecelerinden indirimde alarak aynı fiyata bile gelebilir.

Ya benim anlamadığım hadi ekran kartlarında stok sorunu var herkes zamlandırdı, diğer bileşenleri satanlar neden fiyatları sıfırlardan daha yüksek seviyeye çekti. Tamam bu adamlarda sıfır satıyor olabilir, kutusunu açmamış olabilir, fakat neden ben aynı fiyata güvenilir internet siteleri varken hiç bilmediğim bir adamdan aynı fiyata alayım :D.

Ya benim anlamadığım hadi ekran kartlarında stok sorunu var herkes zamlandırdı, diğer bileşenleri satanlar neden fiyatları sıfırlardan daha yüksek seviyeye çekti. Tamam bu adamlarda sıfır satıyor olabilir, kutusunu açmamış olabilir, fakat neden ben aynı fiyata güvenilir internet siteleri varken hiç bilmediğim bir adamdan aynı fiyata alayım :D.
Hocam ben 1660s+10400f sistemi oyun canavarı diye 12k'ya satan gördüm.

Geri
Yukarı