i5 10400F sistem uyumlu mu?

Bütçe
8000
Hocam ben ileriye dönük bir şey istiyorum. Yani işlemci ve anakartım yükseltmeye müsait. Bunları sormadan (belirtmeden) böyle yargılanması gereksiz geliyor.
Bunları bizim tahmin etmemiz değil, sizin söylemeniz gerekiyor.

Bunları bizim tahmin etmemiz değil, sizin söylemeniz gerekiyor.
İsterseniz bir ders verebilirim göreceli anlatımla ilgili. bknz

Eğer ileriye dönük bir sistemse şöyle şöyle yapabilirsiniz.

He eğer Sistemi böyle kullanacaksanız olmamış hocam bir kaç öneri verebilirim.

Öncelikle sistemi aldınız mı almadınız mı belli değil, hiçbir şey belirtmemişsin.

Aldıysan almadan önce sormuyorsun aldıktan sonra nasıl olmuş diye sormak bana garip geliyor. Nispet yaparmış gibi.

Neyse konudan sapmayıp yorumumu yapacağım.

Öncelikle attığın sistemi 8000 TL'ye aldığını varsayıyorum başlığa öyle yazmışsın. Aşağıya attığım sistem toplam 7680 TL civarı ediyor.

Evet, Z490 upgrade yapmak için iyi bir tercih ancak bu bütçeye değil. Eğer 1660 Super'i dediğin fiyattan aldıysan bu bütçeyi ne şişirdi merak konusu. Veya 8000 TL bütçen varsa gerisini neden öyle aldın o da merak konusu. Eğer bu attığın sistemi gerçekten 8000 TL'ye aldıysan çok pahalı.

Bu arada, fikirlerimize saygı duymuyorsun. Ürünleri almışsın, kötü yorum gelince beğendirmeye çalışıyormuş gibi bir halin var.

İleride O.C yapılmayacaksa anakartı düşür çok pahalı PSU pahalı
RAM'lerden bile 100-200 lira tasarruf yapılabilir Intel sistem olduğu için. Bu kısmalarla RX 5600XT veya RTX 2060 alırsın ve oyun performansın ciddi derecede artar.

Öncelikle sistemi aldınız mı almadınız mı belli değil, hiçbir şey belirtmemişsin.

Aldıysan almadan önce sormuyorsun aldıktan sonra nasıl olmuş diye sormak bana garip geliyor. Nispet yaparmış gibi.

Neyse konudan sapmayıp yorumumu yapacağım.

Öncelikle attığın sistemi 8000 TL'ye aldığını varsayıyorum başlığa öyle yazmışsın. Aşağıya attığım sistem toplam 7680 TL civarı ediyor.

Evet, Z490 upgrade yapmak için iyi bir tercih ancak bu bütçeye değil. Eğer 1660 Super'i dediğin fiyattan aldıysan bu bütçeyi ne şişirdi merak konusu. Veya 8000 TL bütçen varsa gerisini neden öyle aldın o da merak konusu. Eğer bu attığın sistemi gerçekten 8000 TL'ye aldıysan çok pahalı.

Bu arada, fikirlerimize saygı duymuyorsun. Ürünleri almışsın, kötü yorum gelince beğendirmeye çalışıyormuş gibi bir halin var.

almadım kardeşim

Yeni konular

Geri
Yukarı