i5 10400F sistemde FPS yüksek olmasına rağmen takılma, yırtılma hissiyatı oluyor

dexth1337

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. FiveM oyuncusuyum, çok fazla drop yediğim için i3 10100F'den i5 10400F'e geçtim, bu sefer de FPS yüksek olmasına rağmen ve ekran kartı işlemci dengesi çok iyi olmasına rağmen takılma hissiyatı yaşıyorum en fazla FiveM'de yaşıyorum, Valorant'ta böyle bir sorun yok. CS 2'de ara sıra nadiren oluyor. DDU ile driverları silip güncelledim, format attım, hiçbir şekilde değişmedi sonuç aynı ne yapmam lazım?

Öncelikle monitörün kaç hz bilmediğimden örnek vererek anlatıcam.
Monitörünü 165hz olarak varsayıyorum. Video ayarlarından fpsi 144e sabitle zaten alabileceğin max fps 165 olacağı için gta 5 gibi ağır bir oyunda çok fps alamayacaksın fpsi kısıtladığın zaman bilgisayar daha fazla fps için çabalamayacak ve oyuna drop girmeyecek.

Öncelikle monitörün kaç Hz bilmediğimden örnek vererek anlatacağım.
Monitörünü 165Hz olarak varsayıyorum. Video ayarlarından FPS'i 144e sabitle zaten alabileceğin Max FPS 165 olacağı için GTA 5 gibi ağır bir oyunda çok FPS alamayacaksın FPS'i kısıtladığın zaman bilgisayar daha fazla FPS için çabalamayacak ve oyuna drop girmeyecek.

Hocam sorun bu değil, FPS gayet iyi. Drop sorunu da yaşamıyorum işlemci upgrade ettiğim için. Sorun takılma hissiyatı yaşamam.

Merhaba. FiveM oyuncusuyum, çok fazla drop yediğim için i3 10100F'den i5 10400F'e geçtim, bu sefer de FPS yüksek olmasına rağmen ve ekran kartı işlemci dengesi çok iyi olmasına rağmen takılma hissiyatı yaşıyorum en fazla FiveM'de yaşıyorum, Valorant'ta böyle bir sorun yok. CS 2'de ara sıra nadiren oluyor. DDU ile driverları silip güncelledim, format attım, hiçbir şekilde değişmedi sonuç aynı ne yapmam lazım?
Hocam i3 ile daha mı istikrarlı bir görüntü alıyordunuz? Yoksa yeni işlemciniz kayda değer bir fark oluşturmuyor mu diyorsunuz?

i3 de görüntü daha iyiydi, fakat FPS düşüktü ve drop giriyordu. Şimdi FPS iyi drop yok fakat görüntü iyi değil.
Hocam i3 kullanırken aldığınız ortalama fps'e sabitleyip öyle bakabilirmisiniz. Görüntü yine eskisi kadar kaliteli oluyor mu?

Geri
Yukarı