i5 10400F sistemde Valorant FPS düşüşü

efeknfidn

Decapat
Valorant da daha geçen gün 120-130 FPS alıyordum. Bugün oyuna girdim FPS 65 üstüne çıkmıyor. Ayarlara falan baktım aynı çözünürlük, kalite vs. FPS kısıtlaması kapalı. Zaten ayar değiştirmedim dediğim gibi. Oyunu sildim tekrar yükledim sorun hala aynı. Fazlasıyla FPS kaybı var. İşlemcim sıcak da değil. Anlayan birileri lütfen yardımcı olsun.
Sistem:
Intel i5 10400F işlemci.
16 GB RAM.
HD 5670 ekran kartı ( ekran kartım bozulduğu için idarelik bunu kullanıyorum. Bu ekran kartı varken 120-130 FPS alıyordum)
ASUS Prime Z490-V anakart.
480 GB SSD Kingston A2000.
İşletim sistemi Windows 11.

Valorant da daha geçen gün 120-130 FPS alıyordum. Bugün oyuna girdim FPS 65 üstüne çıkmıyor. Ayarlara falan baktım aynı çözünürlük, kalite vs. FPS kısıtlaması kapalı. Zaten ayar değiştirmedim dediğim gibi. Oyunu sildim tekrar yükledim sorun hala aynı. Fazlasıyla FPS kaybı var. İşlemcim sıcak da değil. Anlayan birileri lütfen yardımcı olsun.
Sistem:
Intel i5 10400F işlemci.
16 GB RAM.
HD 5670 ekran kartı ( ekran kartım bozulduğu için idarelik bunu kullanıyorum. Bu ekran kartı varken 120-130 FPS alıyordum)
ASUS Prime Z490-V anakart.
480 GB SSD Kingston a2000.
İşletim sistemi Windows 11.

Ekran kartı sürücüsünü kaldır yeniden kur. Ve Windows güncellemelerini kontrol et.

Sonralardan yüklediğin bir yazılımın performansı düşürmüş olması muhtemel ; yakınlarda indirdiğin bir yazılım varsa gözden geçir.

Ekran kartı sürücüsünü kaldır yeniden kur. Ve Windows güncellemelerini kontrol et.
sürücüyü nasıl kaldırıyordum hocam
Sonralardan yüklediğin bir yazılımın performansı düşürmüş olması muhtemel ; yakınlarda indirdiğin bir yazılım varsa gözden geçir.
haklı olabilirsiniz bi bakayım. Bu arada sadece valorant değil bütün oyunlarda düşük FPS alıyorum
son indirdiğim ne varsa sildim ala düzelmedi.

Son düzenleme:
DDU yazılımı ile yaabilirsin sürücüyü kaldırma işlemini .Technopat sosyalde hem yazılım hemde nasıl kullanman gerektiği hakkında konu mevcut.
Sonrasında da amd nin sayfasından bulabilirsen , bulamazsan başka siteden harici kartının driverını kurup tekrar kurulum yapmalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı