i5 10400F sisteme ekran kartı önerisi

Judge-

Hectopat
Daha fazla  
Konuya vakıf hocalarım cevaplarsa müteşekkir olurum konu defalarca açılmış farkındayım hepsini okudum neredeyse fakat AMD tercih etmiyorum sebebi NVIDIA'nın DLSS teknolojisi hocalarım işin özü RTX 3060 alayım dedim en iyi bu gider diyorum ama kafamı kemiren ve ciddi derecede arada fark olan RTX 3060 Ti gerçeği var ortada ama darboğaz konusu canımı sıkıyor 2K bir monitöre sahip değilim. Benim olayım 1080p onu da belirteyim baştan devamlı bir işim de yok part time çalıştığımla şu an ancak ekran kartı alabilirim. Birden işlemci upgrade etme gibi bir lüksüm de yok belki bir süre sonra işlemciyi de değiştiririm ama net bir şey diyemem dediğim gibi 3060 Ti alsam beni çok zor duruma sokar mı 3060 alıp zirvede mi bırakayım son olarak 3060 al ancak o işini görür derseniz 8 GB mı 12 GB mı işimi en iyi hangisi görür bana bir akıl olun şimdiden teşekkürler 🙏🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
3060 Ti ile 1080p de darboğaz %10 olur diyende var %20 diyende var ama 3060 Ti ile aldığın FPS darboğaz a rağmen 3060'dan yüksek olacaktır. İşlemciyi de ileride yukseltirsin. Bence 3060 Ti alınmalı.

3060 Ti ile 1080p de darboğaz %10 olur diyende var %20 diyende var ama 3060 Ti ile aldığın FPS darboğaz a rağmen 3060'dan yüksek olacaktır. İşlemciyi de ileride yukseltirsin. Bence 3060 Ti alınmalı.

Peki hocam bu darboğaz beni çok rahatsız eder mi drop yaşar mıyım çünkü anakratım Z seriisi bir anakart da değil RAM'ler 2666'yı geçmeyecek XMP açsam bile.

Konu hakkında bilgisi olan herkesi dinlemek isterim bilgi sahibi iseniz lütfen o güzel zamanınızdan benim için birkaç dakikayı esirgemeyin en doğru olanı tercih etmek istiyorum bilgi sahibi insanların fikirleri gerçekten benim için çok önemli.

Peki hocam bu darboğaz beni çok rahatsız eder mi drop yaşar mıyım çünkü anakratım Z seriisi bir anakart da değil RAM'ler 2666'yı geçmeyecek XMP açsam bile.

Konu hakkında bilgisi olan herkesi dinlemek isterim bilgi sahibi iseniz lütfen o güzel zamanınızdan benim için birkaç dakikayı esirgemeyin en doğru olanı tercih etmek istiyorum bilgi sahibi insanların fikirleri gerçekten benim için çok önemli.
anakart devasa sonuçlar çıkarmaz ama mhz önemli, ben h serisi anakart kullanmama rağmen i3-12100f ve rx5700xt ile rahat rahat oyun oynuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı