i5 10400F sistemin bileşenlerini söküp takınca sistem kapanıyor

ArcadeCordex

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
Gigabyte
Ekran kartı
AMD Radeon r7 240
Anakart
MSI B460M-A Pro.
İşlemci
i5 10400F
Herkese merhaba, olaya en başından başlayayım dedim. Bundan 4 ay önce bilgisayarım mavi ekran vererek kapanmayı başlamıştı. Bunun için sorunu çözdükten sonra 1 ay içinde bu sefer bilgisayar çok takılmaya ve donmaya başlamıştı meğerse CPU fanı tam oturmamış onu oturtturdum sorun düzeldi. Bu olay üzerinden bilgisayarım 2 ay sonra Debug LED'de dram ışığı yanarak hata veriyordu. Bende tekrar bilgisayarı açıp RAM'i söküp başka yere taktim sorun yine aynı oldu dram ışığı yanıyordu en sonunda yer değiştirmeyi iki kere yaptıktan sonra sorunum düzeldi. Şimdi ise bilgiyara USB ile bağlı bileşenlerden birini çıkartınca bilgisayar kendini yeniden başlatmaya başladı. Hatta az önce onarım yaptı bilgisayarım kendiliğinden yeniden başladığı için. Sorum şudur ben anakart kaynaklı sorun olarak düşünüyorum, RAM kaynaklı da olabilir kafam allak bullak oldu Windows 11 kullanmaktayım yazılım kaynaklı olsa bilgisayar mavi ekran verir diye düşünüyorum sizin fikirleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. 🙂

Windows 10'a geri dönmeye çalış eğer 10'dan geçiş yaptıysan. Bazı bilgisayarlarda Windows 11 ile ilgili genel br sorun var bende hemen hemen aynı şeyleri yaşadım. Ben 10'a geri döndüm düzeldi. Benimkisi yazılımsaldı sen söylediğmi bir dene istersen olmazsa bir bilgisayarcıya götür derim.

Windows 10'a geri dönmeye çalış eğer 10'dan geçiş yaptıysan. Bazı bilgisayarlarda Windows 11 ile ilgili genel br sorun var bende hemen hemen aynı şeyleri yaşadım. Ben 10'a geri döndüm düzeldi. Benimkisi yazılımsaldı sen söylediğmi bir dene istersen olmazsa bir bilgisayarcıya götür derim.

10'dan 11e geçmedim. Flash bellek ile formatla 11 e geçiş yapmıştım. O zaman Windows 10 yüklemeye çalışayım format atarak ve açık kalabildiği sürece. 😅

10'dan 11e geçmedim. Flash bellek ile formatla 11'e geçiş yapmıştım. O zaman Windows 10 yüklemeye çalışayım firmat atarak ve açık kalabildiği sürece. 😅

Dediğimi yapmanı öneririm olmazsa eğer bir bilgisayarcıya götür.

Yeni konular

Geri
Yukarı