i5-10400F stok fan sesi

• Konuyu başlatan Funny
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 4B

Funny

Kilopat
10100F'den 10400F'e bu hafta geçtim. Montaj vs. sorunsuz yaptım fakat ani RPM yükselmesinden dolayı sistemden aragaz sesi gibi ses geliyor anlık. Core boost'dan dolayı mı ani RPM yükseldiğinden mi geliyor bu ses, stok fandan dolayı mı, voltaj ve anakart ile ilgili bir durum mu bilmiyorum ama acayip rahatsız ediyor. Aşağıya ses dosyasını bırakıyorum. Ani bir uğultu sesi geliyor, sonra tekrar normal RPM'e dönüyor. Bilgisayarda herhangi bir şey yaptığımda ani olarak sürekli oluyor bu. Döngü kısacası. Bigisayar herhangi bir yükte değil. 10100F kullanıyorken böyle bir şey yoktu sebebi ne olabilir? Stok fanla ilgili olduğundan bahsettim fakat olay stok fandan mı ibaret veya başka bir sorun mu? ASUS Prime B460M-K anakartını kullanıyorum. 10400F kullananlarda yorum yaparsa sevinirim, böyle bir sorunları var mı yok mu?

Videoyu sessiz bir ortamda yüksek sesle dinleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 139
  • 2.jpg
    2.jpg
    226,9 KB · Görüntüleme: 175
bende şimdi bunun için cs girdim ama bir sıkıntı olmadı gene 990 lardaydı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mesela bu videoda ki gibi anlık olarak bakabilirseniz iyi olur. CS GO'da rpm yükselmesi lazım normalde. Burada bahsetmek istediğim ani rpm yükselip düşmesi. Bunun gibi bir test yapabilme imkanınız varsa güzel olur.

Mesela bu videoda ki gibi anlık olarak bakabilirseniz iyi olur. CS GO'da rpm yükselmesi lazım normalde. Burada bahsetmek istediğim ani rpm yükselip düşmesi. Bunun gibi bir test yapabilme imkanınız varsa güzel olur.
msi dragon centerden baktım bende yok ani çıkış iniş

Bende gectigimiz hafta i5 10400F islemci aldim ve bostayken ayni sesi aliyorum. Oyun oynarken farkedilmiyor ama gece pc bostayken o sesi aliyorum. Yukseliyor alcaliyor. Umarim fan sorunudur baska birsey cikmasin. Fani degistiririz sorun degil.

Bende gectigimiz hafta i5 10400F islemci aldim ve bostayken ayni sesi aliyorum. Oyun oynarken farkedilmiyor ama gece pc bostayken o sesi aliyorum. Yukseliyor alcaliyor. Umarim fan sorunudur baska birsey cikmasin. Fani degistiririz sorun degil.
Bir bende değilmiş en azından. Teşekkür ederim öncelikle. Garantilik durum var mı yok mu onu anlayamadım? Stok fan yetersiz mi geliyor bu işlemciye?
Arkadaşlar i5 10400F stok fanla kullanan arkadaşlarda yorum atarsa çok sevinirim.
?

Son düzenleme:
Sorunu çözebildiniz mi bilgi verirseniz çok sevinirim.
Merhaba. Ben direkt servise gönderdim. Stok fan değişimi olmadığından direkt işlemci ile beraber stok fan da değişti. Bu şekilde çözdüm. O zamandan bu zamana sıfır sıkıntı. Garanti varsa gönderin derim. Stok fan değişimi ile de sorun çözülür heralde, işlemciden kaynaklı böyle yapıyor olabilir mi emin değilim. Direkt garantiye gönderin, onlar çözsün sorunu.

Merhaba. Ben direkt servise gönderdim. Stok fan değişimi olmadığından direkt işlemci ile beraber stok fan da değişti. Bu şekilde çözdüm. O zamandan bu zamana sıfır sıkıntı. Garanti varsa gönderin derim. Stok fan değişimi ile de sorun çözülür herhalde, işlemciden kaynaklı böyle yapıyor olabilir mi emin değilim. Direkt garantiye gönderin, onlar çözsün sorunu.

Garanti biteli çok oldu. Fanı değiştirerek çözmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı