i5 10400F uyumlu GPU önerisi

dermanMars61

Kilopat
Daha fazla  
i510400F işlemcim var. 8x2 16 GB RAM var. 1080p 27 inç 165 Hz monitörüm var. Bu sisteme ekran kartı arıyorum. Oynadığım oyunlar LoL R6 CS:GO dyling Valorant gibi oyunlar darboğaz yapmayacak islemci ile sonuna kadar performans alacağım hangi ekran kartları var? Fiyat sorun değil.

3060 ti alayım mi diyorsun

3060 ti saf güçte 4060'dan epey önde 4060'n FG ve DLSS 3 farkı var. Yani karar sana kalmış. Yerinde olsam 2. el 3060 ti alırım. FG ye ihtiyac duyduğunda mod kurar kullanırsın. Yeni sisteme geçince sıfırdan herşeyi alırsın.

Sıfır alacaksan 4060 al.

Son düzenleme:
3060 ti saf güçte 4060'dan epey önde 4060'n FG ve DLSS 3 farkı var. Yani karar sana kalmış. Yerinde olsam 2. el 3060 ti alırım. FG ye ihtiyac duyduğunda mod kurar kullanırsın. Yeni sisteme geçince sıfırdan herşeyi alırsın.

Sıfır alacaksan 4060 al.
benim de işlemcim 10400f ekran kartım 1650 super fakat ekran kartı arkasaşın ömrü bitmek üzere. ekran kartını ikinci el almaya hep olumsuz bakmışımdır ama sıfırların da fiyatları beni çok düşündürmüştür. 2. el alımı hakkında rehber var mı sizin tavsiyeleriniz var mı?

Benim de işlemcim 10400F ekran kartım 1650 Super fakat ekran kartı arkasaşın ömrü bitmek üzere. Ekran kartını ikinci el almaya hep olumsuz bakmışımdır ama sıfırların da fiyatları beni çok düşündürmüştür. 2. el alımı hakkında rehber var mı sizin tavsiyeleriniz var mı?

2. el ekran kartı alımı ile iligili konu açabilirsin ya da açılmış konuları inceleyebilirsin. Elinde ki sistem tam nedir bilmiyorum ama tahmini standart bileşenlere sahip bir sistemdir, büyük ihtimalle 10-12K lira eder. Eğer 8-10 lira verip ekran kartı alacaksan gidip elinde ki sistemi komple satıp gaming.gen.tr, GameGaraj' ya da benzeri güvenilir sitelerden hazır yeni nesil bir sistem alman daha mantıklı olacaktır. 20-25k liraya seni çok tatmin edecek sistem alabilirsin. Bununla iligilide bütçeni yazarak konu açarsan yardımcı olunur.

Geri
Yukarı