i5 10400F ve 1650S sistem nasıl?

SSD'yi değiştirin. O anakartı önermem, H410M S2H ya da B460M Pro alın onun yerine. LPX RAM'leri de pek önermem, çoğu zaman XMP bile açamıyorsunuz, RipjawsV serisine bakın onun yerine. Zira ekran kartını da önermem, tek fanlı olduğu için yüksek sıcaklık sorunu yaşarsınız.

Bana kalırsa olmamış bu sistem. Direkt farklı bir sisteme yönelebilir ya da değişiklik uygulayabilirsiniz.

RipjawsV 3000MHz RAM'ler:

H410M S2H:

B460M Pro:

Bu iki anakart arasından B460M Pro çok daha iyidir, onu tercih edin.

SSD:

Ekran kartı olarak araştırın ve iki fanlı bir model tercih edin. Soğutmasının iyi olduğuna dikkat edin.

Son düzenleme:
SSD'yi değiştirin. O anakartı önermem, H410M S2H ya da B460M PRO alın onun yerine. LPX RAM'leri de pek önermem, çoğu zaman XMP bile açamıyorsunuz, Ripjaws V serisine bakın onun yerine. Zira ekran kartını da önermem, tek fanlı olduğu için yüksek sıcaklık sorunu yaşarsınız.

Bana kalırsa olmamış bu sistem. Direkt farklı bir sisteme yönelebilir ya da değişiklik uygulayabilirsiniz.

Ripjaws V 3000MHz RAM'ler:

H410M S2H:

B460M PRO:

Bu iki anakart arasından B460M PRO çok daha iyidir, onu tercih edin.

SSD:

Ekran kartı olarak araştırın ve iki fanlı bir model tercih edin. Soğutmasının iyi olduğuna dikkat edin.

Önerdiğin RAM'ler LPX'den daha kötü.
Ayrıca LPX'de gayet rahat XMP açılıyor daha hataya rastlamadım.
Yani en azından ben öyle bir hata görmedim.
1 Ay önce kuzenim için 2 adet LPX aldık herhangi bir sorun olmadı onda da.

Önerdiğin RAM'ler LPX'den daha kötü.
Ayrıca LPX'de gayet rahat XMP açılıyor daha hataya rastlamadım.
Yani en azından ben öyle bir hata görmedim.
1 Ay önce kuzenim için 2 adet LPX aldık herhangi bir sorun olmadı onda da.
3000MHz LPX RAM kullanmaktayım. XMP açılamıyor. 3000MHz'e getirmek yerine 2666MHz'de çalıştırabiliyorum sadece. Ve bu sorunu yaşayan çok çok kişi var.

RipjawsV serisi iyi bir seri, LPX'e göre en azından.

@MisakiTaro ? :)?

3000MHz LPX RAM kullanmaktayım. XMP açılamıyor. 3000MHz'e getirmek yerine 2666MHz'de çalıştırabiliyorum sadece. Ve bu sorunu yaşayan çok çok kişi var.

Ripjaws V serisi iyi bir seri, LPX'e göre en azından.

LPX RAM'lerin çok iyi olmadığını biliyorum lakin Ripjaws'in ondan üstün bir yanı da yok açıkçası.

RipjawsV serisi iyi bir seri, LPX'e göre en azından.

@MisakiTaro ? :)?

RipjawsV, bu ürünler varken pek tercih edilesi değil bence.

LPX RAM'lerin çok iyi olmadığını biliyorum lakin Ripjaws'in ondan üstün bir yanı da yok açıkçası.
Ripjaws'ın O.C. potansiyeli daha fazla. Ayrıca Neo Forza ve Crucial Ballistix 3000Mhz RAM'ler varken ikisi de tercih edilmez, edilmemeli.

Sistem olmamış.
1650S yerine 1660S,
10400F yerine 10100F,
SU630 yerine kaliteli bir SSD,
Zalman N5 NF daha iyi olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı