i5 10400F ve 5600 XT vs Ryzen 5 3600 ve 1660 Super

Bende ucuz olmasından şüpheleniyorum.
Bir terslik olabilir diye düşünüyorum

Evet hocam bu biraz düşündürüyor ancak diğer siteler gibi kâr koymuyorlarsa sıkıntı yok bence. Bu firmalara bu parçalar ucuza geliyor bayağı, ancak bazı firmalar çok kâr koyuyor kendine. Gaming.gen.tr şu anda tanınmak için düşük fiyatlı sistemler topluyor bence. Tanınınca her firma gibi onların fiyatları da yükselir.

Hazır sistemlerin bir çoğu öyle ama toplayınca daha pahalı çıkıyor
Evet ama linkini attığın sistemlerde RTX 2060 yok.
Tek tek toplasak hem daha ucuza hem de daha iyi bir makine alabilirsin.
Bu nasıl peki tek tek toplasam alınır mı ?
Screenshot_2021-01-01-14-12-15.png

Son düzenleme:
5600XT, saf güç olarak 2060'dan daha iyi. Bu durumda fazladan para vermeye gerek yok, NOVA-5600XT gayet iyi bir sistem. Tercihinizi ondan yana kullanınız.

5600XT, saf güç olarak 2060'dan daha iyi. Bu durumda fazladan para vermeye gerek yok, NOVA-5600XT gayet iyi bir sistem. Tercihinizi ondan yana kullanınız.
İ7.png

Son 1 ayda bu böyle olmuşsa çok şaşırdım net de tesadüf karşılaştım
indirimlerle böyle kendim toplamayıda düşünüyorum aslında

Eki Görüntüle 811594
Son 1 ayda bu böyle olmuşsa çok şaşırdım net de tesadüf karşılaştım

İndirimlerle böyle kendim toplamayı da düşünüyorum aslında

Öyle de toplanabilir tabii ki, eğer hazır alacaksanız NOVA'yı öneririm ancak indirimlerle ucuza da toplayabilirsiniz tabii ki.

Öyle de toplanabilir tabii ki, eğer hazır alacaksanız NOVA'yı öneririm ancak indirimlerle ucuza da toplayabilirsiniz tabii ki.
Tek sorum var İntel'ler de Z serisi anakart daha makbul ama ama onlarda malum pahalı geriye H410 veya B460 gibiler kalıyor bu ram Mhz'leri kafamı karıştırdı 3000 Mhz ram'de anakart 2933 destekli olduğu için daha az kullanacak hatta işlemcim İ5 o yüzden daha da az kullanır diyenlerde var etkisi olur mu Ryzen sisteme göre ?

Tek sorum var Intel'ler de Z serisi anakart daha makbul ama ama onlarda malum pahalı geriye H410 veya B460 gibiler kalıyor bu RAM MHz'leri kafamı karıştırdı 3000 MHz RAM'de anakart 2933 destekli olduğu için daha az kullanacak hatta işlemcim i5 o yüzden daha da az kullanır diyenlerde var etkisi olur mu Ryzen sisteme göre?

FPS'ler düşecektir çünkü 2666 MHz olarak kullanılacak ancak o haliyle bile R5 3600'ü geçebiliyor. Ancak ileride yükseltirim derseniz AMD tercihi daha iyi olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı