i5 10400F ve GTX 1660 Super sistem nasıldır?

Fiyatına göre bana uygun geldi ayrıca iyi performans alırsın RAM 2x8 miş onu yeni fark ettim RAM'ı başta düşük gelmişti çünkü. Tabii farklı yerlerden toplasan daha uygun fiyata denk getirirsin eğer üşeniyorsan direk böylede alabilirsin :D ve diğerlerininde dediği gibi kasanın önü kapalı ve düzgün hava alacak yeri yok sıcaklık değerleri yüksek gelebilir kasanın kapağını açmanızıda pek tavsiye etmem o konuda sıkıntıları var, ısıyı çok takmam diyorsanız alın tekrardan söyleyim başka yerlerden toplarsanız daha ucuza denk gelir bu sistem.

Güzeldir fakat Vatan'dan almanızı tavsiye etmem.

Vatan'da ilgi sorunu var bir sıkıntı yaşadığınız zaman beklemeniz gereken süreden daha fazlasını bekliyorsunuz. Mesela bir parçada sorun oldu kasayı tekrar göndermek istediniz çok uzun sürüyor böyle şeyler, ilgi sorunu var. Eğer bir sıkıntı olursa ben beklerim diyorsanız alın. Ayrıca Vatan'ın başka kötü taraflarına denk gelmedim ben internette bazı şikayetler gördüm işte bilgisayarı alırken çok ilgi gösteriyorlarmış sonradan kesiyolarmış ilgiyi ne kadar doğruluğu var hiçbir fikrim yok fakat bir sıkıntı yaşarsanız iade etmek veya tamir ettirmek isterseniz çok bekletiyorlar.

Fiyatına göre bana uygun geldi ayrıca iyi performans alırsın RAM 2x8 miş onu yeni fark ettim RAM'ı başta düşük gelmişti çünkü. Tabii farklı yerlerden toplasan daha uygun fiyata denk getirirsin eğer üşeniyorsan direk böylede alabilirsin :D ve diğerlerininde dediği gibi kasanın önü kapalı ve düzgün hava alacak yeri yok sıcaklık değerleri yüksek gelebilir kasanın kapağını açmanızıda pek tavsiye etmem o konuda sıkıntıları var, ısıyı çok takmam diyorsanız alın tekrardan söyleyim başka yerlerden toplarsanız daha ucuza denk gelir bu sistem.

Vatan'da ilgi sorunu var bir sıkıntı yaşadığınız zaman beklemeniz gereken süreden daha fazlasını bekliyorsunuz. Mesela bir parçada sorun oldu kasayı tekrar göndermek istediniz çok uzun sürüyor böyle şeyler, ilgi sorunu var. Eğer bir sıkıntı olursa ben beklerim diyorsanız alın. Ayrıca Vatan'ın başka kötü taraflarına denk gelmedim ben internette bazı şikayetler gördüm işte bilgisayarı alırken çok ilgi gösteriyorlarmış sonradan kesiyolarmış ilgiyi ne kadar doğruluğu var hiçbir fikrim yok fakat bir sıkıntı yaşarsanız iade etmek veya tamir ettirmek isterseniz çok bekletiyorlar.
INTEL 10400F-ASUS STRIX-RTX2060-A6G-EVO-EX-H410M-V3-CRUCIAL 480GB-CRUCIAL 16GB fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Peki bu sistem nasıl?

Bence şu an alınacaksa eger alınabilir. Normalde tavsiye etmem, forumda bu işin ehli çok arkadaş var fakat piyasada GTX 1660 Super için stok az ve en az 2600 tl. 1300 TL de 10400F olsa, bu iki parça küsüratlarıyla birlikte 4000 TL. Geri kalan parçalar için ucuz olanları seçsen bile en azında 2300-2400 TL olucaktır. Bu düşünceme diger arkadaşlar katılır mı bilmiyorum.
Toplamda eş deger parçalar için 6500 TL ye yakın ödersin gibi me geliyor. Bu sistem o yüzden alınabilir.

RTX 2060'lı bir sistemin ana kartının bu kadar düşük olmasına şaşırdım. Diğer sistemde çok takmadım kafaya fakat RTX 2060'a 2 RAM Slot'u olan bir anakart nasıl gider hiçbir fikrim yok. Yani sonradan fazla performans için RAM almak istediğinizde 2 slottan bir tane 8 GB RAM'ı çıkarmak zorunda kalacaksınız. Diğer sistemdede aynı şekildeydi fakat onun ekran kartı ve işlemcisinin uyumu sıkıntı çektirmezdi size gayet yeterli olurdu. Kasası diğer sisteme göre daha iyi sıcaklık değerleri çok normal gelecektir. RTX 2060 bu sistemi rahatlıkla taşır. Tabii ki bu sistem diğerine göre daha iyi. Ayrıca bir sistem alacaksanız ince hesaptan almanızı tavsiye ederim sistemin aşağı tarafından anakart HDD işlemci gibi şeyleri değiştirebiliyorsunuz. İnce hesapta eğer bulursanız böyle bir sistem gidin en iyi performans için ayarlayın çünkü ince hesapta bu fiyata daha iyilerini bulabilirsiniz. 1660S'li sistemi gayet yeterli buldum fakat bu bana biraz yetersiz geldi. Yanlış anlaşılmasın RTX 2060 1660Sden daha kötü falan demiyorum, bu sisteme yakışmaz 2 Slot'lu anakart.

Geri
Yukarı