i5-10400F ve GTX 1660S darboğaz yapar mı?

Hocam i5 10400F asla 3080 beslemez imkansız illa darboğaz yer biri en üst seviye ekran kartı diğeri orta seviye bir işlemci 3080 beslemek için i7 serisinden kullanmalısın en az ya da Ryzen 7 serisinden.

Ne yani şimdi ben bu sisteme 20 k yı vereceğim ve darboğaz mı olacak o sistem.

Hocam i5 10400F asla 3080 beslemez imkansız illa darboğaz yer biri en üst seviye ekran kartı diğeri orta seviye bir işlemci 3080 beslemek için i7 serisinden kullanmalısın en az ya da Ryzen 7 serisinden.
tabi illa girecek ama ahım şahım bir darboğaz yok kanımca ya nasıl aldın çalıştırmaz gibisinden bir darboğaz 60, 70 serisi kullanılır onlarca hazır sistem var bu işlemci ile abartıldığını düşünüyorum bozuk pc satmıcaklarına göre şirketler... 60 serili grafik birimi ile 10100 de kullanılıyor...

Ne yani şimdi ben bu sisteme 20 k yı vereceğim ve darboğaz mı olacak o sistem.

Cidden olur 10400F RTX 3080 hayatta beslemez çok pis darboğaz yersin.

Dostum Pentium veya FX serisi olsa dediğini anlarım gerçekten mimariler değişti geride kaldı desen kanımca i9 100 performans alıyor ise i5'den 85 80 alır emin fp olarak da gayet mantıklı 10 FPS'ye düşmez eminim yani...

Hocam o çözünürlüğe göre değişir 1080p kullanıcaksa darboğazla kanka olur ama 2 ya da 4K kullanıcaksa haklısınız ben 1080p için konuştum sizi bilmem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gayet sağlıklı besliyorlar. Ancak birisi 100 FPS 30 derecede ulaşıyorsa diğeri 40 derece de ulaşıyor. Ancak şu kesin ki i5 10400F gayet sağlıklı besliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı