i5-10400F ve RX 7600 darboğaz yapar mı?

Fluken0

Decapat
Daha fazla  
Bileşenlerim şöyle:
CPU: i5 10400F.
Ekran kartı: RX 7600.
Anakart: H510M B Pro.
RAM: 1x32 GB RAM.

Sorun videoda görüldüğü gibi. FPS düşüklüğü, darboğazdan şüpheleniyorum, 1080p oynuyorum. Neredeyse oynadığım bütün oyunlarda aynı sorun var. Sorun nedir, ne önerirsiniz? Sorun darboğaz ise i7 10700F-10700K yardımcı olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tek kanal RAM kullanarak zaten performans sorununa davetiye çıkartıyorsunuz, bu FPS'in hem stabil olmamasına hem de düşük kalmasına sebep oluyor.

Bileşenlerim şöyle:
CPU: i5 10400F.
Ekran kartı: RX 7600.
Anakart: H510M B Pro.
RAM: 1x32 GB RAM.

Sorun videoda görüldüğü gibi. FPS düşüklüğü, darboğazdan şüpheleniyorum, 1080p oynuyorum. Neredeyse oynadığım bütün oyunlarda aynı sorun var. Sorun nedir, ne önerirsiniz? Sorun darboğaz ise i7 10700F-10700K yardımcı olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Azda olsa darboğaz var. Bir de tek kanal RAM zaten drop için davetiye gönderiyor. Fazla olacak belki fakat gidin 1 tane daha aynı marka aynı model 32 GB RAM alın kullanın. Farkı görün.

Azda olsa darboğaz var. Bir de tek kanal RAM zaten drop için davetiye gönderiyor. Fazla olacak belki fakat gidin 1 tane daha aynı marka aynı model 32 GB RAM alın kullanın. Farkı görün.

Tek kanal RAM kullanarak zaten performans sorununa davetiye çıkartıyorsunuz, bu FPS'in hem stabil olmamasına hem de düşük kalmasına sebep oluyor.

Ekran kartımı yükselltikten sonra bu olay olmaya basladı önceden RX580 kullanıyordum bir sorun yoktu fakat RX 7600'e geçince FPS düştü sebebi darboğaz gibi geliyor. Sorun sizce gerçekten RAM mi? geç cevap için kusura bakmayın moderatörler 1 saat susturma cezası verdi başlığa ve eklemediğim için:)

Ekran kartımı yükselltikten sonra bu olay olmaya basladı önceden RX580 kullanıyordum bir sorun yoktu fakat RX 7600'e geçince FPS düştü sebebi darboğaz gibi geliyor. Sorun sizce gerçekten RAM mi? Geç cevap için kusura bakmayın moderatörler 1 saat susturma cezası verdi başlığa ve eklemediğim için:)

Zaten darboğaz var yok demiyorum. Fakat etki edecek kadar yok. RX580 ile kullanırken o işlemci GaN'i GaN'i yettiği için RAM sorun göstermiyor olabilir.
Şimdi ekran kartını yükselttiniz ve hafiften bir darboğaz meydana geldi. Ve işin içine RAM girdi. Kısaca böyle. En kötü gidin aynı model 16 GB RAM alın. Veya 16x2 yapın. Farkı görürsünüz.

Zaten darboğaz var yok demiyorum. Fakat etki edecek kadar yok. RX580 ile kullanırken o işlemci GaN'i GaN'i yettiği için RAM sorun göstermiyor olabilir.
Şimdi ekran kartını yükselttiniz ve hafiften bir darboğaz meydana geldi. Ve işin içine RAM girdi. Kısaca böyle. En kötü gidin aynı model 16 GB RAM alın. Veya 16x2 yapın. Farkı görürsünüz.
O zaman işlemci almak yerine bir ram daha almayı tercih ediyorum.Peki bu oyundaki mouseyi hızlı çevirdigimdeki yırtılmalar gidermi yani fpsten kaynaklı bir sorunmuydu sizce ?

O zaman işlemci almak yerine bir RAM daha almayı tercih ediyorum. Peki bu oyundaki fareyi hızlı çevirdigimdeki yırtılmalar gider mi yani FPS'ten kaynaklı bir sorun muydu sizce?

Yırtılma önlemek adına FreeSync veya G-Sync açabilirsiniz.
Eğer ramdende düzelmezse sanmıyoruım fakat işlemci değiştirmeniz gerekebilir çok rahatsızsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı