i5-10400F ve Z490-A Pro sistem uyumlu mu?

K serisi bir işlemci almıyorsanız Z serisi bir anakarta gerek yok hocam çarpan kilidi kapalı OC yapamazsınız.
Bütçeniz ne hazır sistemlere bakabilirsiniz 1660'lı sistem denk gelebilir ki SSD nizde kronik sorunlu.

K serisi bir işlemci almıyorsanız Z serisi bir anakarta gerek yok hocam çarpan kilidi kapalı OC yapamazsınız.
Bütçeniz ne hazır sistemlere bakabilirsiniz 1660'lı sistem denk gelebilir ki SSD nizde kronik sorunlu.

Hocam RAM frekans değeri için bu anakartı aldım gereksiz mi olmuş dersiniz OC yapmak istemiyorum zaten. SSD olarak ne önerirsin ayrıca parçalar genel olarak uyumlu mu?

Hocam RAM frekans değeri için bu anakartı aldım gereksiz mi olmuş dersiniz OC yapmak istemiyorum zaten. SSD olarak ne önerirsin ayrıca parçalar genel olarak uyumlu mu?

Yani parçalarda genel olarak bir sorun yok SSD olarak genelde bilinen markaları tercih etmenizi öneririm ki RAM'ler 3000MHz zaten hocam bu Z serisi anakart 4800MHz destekliyor yani şahsen OC de yapmayacaksanız bir mantığı yok tabii ki ileride çok geliştiririm vs diye ama o zamanda zaten ekran kartı vs de değişmeniz gerekiyor genel bir bütçe verirseniz toplamaya veya hazır sistem olark yardımcı olabilirim.

Hocam sistem iyi güzel fakat stokta olmayan ekran kartını nasıl almayı düşünüyorsunuz?

Parayı toplayıp indirim kovalıyorum sistemin tamamlanması için hazirana kadar yolu var stokları getirmezler mi dersiniz?
Yani parçalarda genel olarak bir sorun yok SSD olarak genelde bilinen markaları tercih etmenizi öneririm ki RAM'ler 3000MHz zaten hocam bu Z serisi anakart 4800MHz destekliyor yani şahsen OC de yapmayacaksanız bir mantığı yok tabii ki ileride çok geliştiririm vs diye ama o zamanda zaten ekran kartı vs de değişmeniz gerekiyor genel bir bütçe verirseniz toplamaya veya hazır sistem olark yardımcı olabilirim.

8 bin.

Parayı toplayıp indirim kovalıyorum sistemin tamamlanması için hazirana kadar yolu var stokları getirmezler mi dersiniz?
Stoklara gelse bile o kartı 3 bin TL'ye almanız mümkün değil.
Bir de SSD'yi Kingston A2000 alın. Anakart da biraz gereksiz, orta seviye bir H510 veya B560 yeterli olur.

Toplama daha iyi olur dediğim gibi indirimli parça oldukça alıyorum, High Power 600W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J600GD-F12S) - Güç Kaynağı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik hatta bu PSU'yu bugün alacağım sanırım alınır mı?

Hocam peki stokların olduğunu varsayarsak şu şekilde düşünür müsünüz sistemi.
İşlemci i5 11400F 2009 TL.
Ekran kartı GAINWARD GeForce GTX 1650 GHOST 4GB D6 GDDR5 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 3299TL
Anakart MSI B560M BAZOOKA Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1467TL
RAM Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 BL2K8G30C15U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 654 TL.
SSD Western Digital Blue 500 GB WDS500G2B0B M.2 SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 488TL
PSU sizin resmini attığını alabilirsiniz 500 de PSU'ya desek 8500'ü buluyor indirim kovalarsanız bunu 8000 halledersiniz
O arada da kasa için para biriktirebilirsiniz uygun bir kasa işinizi görecektir illa kasalı olarak toplamak istiyorum diyorsanız da biraz daha düşük model anakartlara bakabiliriz.
kasasız uzay sistem olarak da kullanabilirsiniz bi süre

Hocam peki stokların olduğunu varsayarsak şu şekilde düşünür müsünüz sistemi.
İşlemci i5 11400F 2009 TL.
Ekran kartı GAINWARD GeForce GTX 1650 GHOST 4GB D6 GDDR5 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 3299TL.
Anakart MSI B560M BAZOOKA Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1467TL.
RAM Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 BL2K8G30C15U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 654 TL.
SSD Western Digital Blue 500 GB WDS500G2B0B M.2 SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 488TL.
PSU sizin resmini attığını alabilirsiniz 500 de PSU'ya desek 8500'ü buluyor indirim kovalarsanız bunu 8000 halledersiniz.
O arada da kasa için para biriktirebilirsiniz uygun bir kasa işinizi görecektir illa kasalı olarak toplamak istiyorum diyorsanız da biraz daha düşük model anakartlara bakabiliriz.
Kasasız uzay sistem olarak da kullanabilirsiniz bir süre.

Hocam çoğu parça daha ucuz aslında Akakçe'de mesela o işlemci Akakçe'de 1500 gösteriyor gerçi 11.nesil diyorsanız 2000.

Geri
Yukarı