i5-10400F ve Z490-A Pro sistem uyumlu mu?

Hocam peki stokların olduğunu varsayarsak şu şekilde düşünür müsünüz sistemi.
İşlemci i5 11400F 2009 TL.
Ekran kartı GAINWARD GeForce GTX 1650 GHOST 4GB D6 GDDR5 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 3299TL
Anakart MSI B560M BAZOOKA Intel LGA1200 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 1467TL
RAM Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL15 BL2K8G30C15U4B Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 654 TL.
SSD Western Digital Blue 500 GB WDS500G2B0B M.2 SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 488TL
PSU sizin resmini attığını alabilirsiniz 500 de PSU'ya desek 8500'ü buluyor indirim kovalarsanız bunu 8000 halledersiniz
O arada da kasa için para biriktirebilirsiniz uygun bir kasa işinizi görecektir illa kasalı olarak toplamak istiyorum diyorsanız da biraz daha düşük model anakartlara bakabiliriz.
Hocam SSD olarak Kingston A2000 çok daha mantıklı olur. Anakart da biraz daha düşürülebilir, geri kalanı iyi.

Hocam çoğu parça daha ucuz aslında Akakçe'de mesela o işlemci Akakçe'de 1500 gösteriyor gerçi 11.nesil diyorsanız 2000.

Hocam yani Z serisi bir anakart alıp OC vs yapmayacaksanız 11 nesil +B560 anakart kullanmak daha mantıklı tabii ki anakartın biraz daha uygunlarına bakabiliriz ama şu an uzay sistem olarak kullanılsa bile gayet iyi sistem kasa sonradan da alınır bence sağlam toplarsanız bikere.
Hocam SSD olarak Kingston A2000 çok daha mantıklı olur. Anakart da biraz daha düşürülebilir, geri kalanı iyi.

WD de beğenilen bir SSD olduğu için önerdim pek sıkıntı çıkacağını düşünmyorum ama A2000 de bir seçenek.

Hocam yani Z serisi bir anakart alıp OC vs yapmayacaksanız 11 nesil +B560 anakart kullanmak daha mantıklı tabii ki anakartın biraz daha uygunlarına bakabiliriz ama şu an uzay sistem olarak kullanılsa bile gayet iyi sistem kasa sonradan da alınır bence sağlam toplarsanız bikere.

WD de beğenilen bir SSD olduğu için önerdim pek sıkıntı çıkacağını düşünmyorum ama A2000 de bir seçenek.

Hocam Z serisi şu anlık daha uygun gözüküyor ve daha iyi sanırım, neden B560 tercih ediyoruz daha pahalıyken?

Hocam Z serisi şu anlık daha uygun gözüküyor ve daha iyi sanırım, neden B560 tercih ediyoruz daha pahalıyken?

11 nesil işlemciye geçmek için 10 nesil işlemci ile önerdiğin sistemi ayrıyeten kasa ile topluyorsunuz bu halde kasasız toplayıp 11 nesile geçiyorsunuz. Tabii görüntü için kasa istiyorsanız giriş seviyesi bir B560 tercih ederiz hocam neden Z serisi anakart da ısrar ediyorsunuz anlamadım k serisi bir işlemci ve OC yapılabilecek bir RAM almadığınız sürece ki RAM frekansı için bile alıyor olsanız en azından ramıniz 3600 4000MHz olmalı ki farkı görebilesiniz yoksa hiçbir espirisi yok.

11 nesil işlemciye geçmek için 10 nesil işlemci ile önerdiğin sistemi ayrıyeten kasa ile topluyorsunuz bu halde kasasız toplayıp 11 nesile geçiyorsunuz. Tabii görüntü için kasa istiyorsanız giriş seviyesi bir B560 tercih ederiz hocam neden Z serisi anakart da ısrar ediyorsunuz anlamadım k serisi bir işlemci ve OC yapılabilecek bir RAM almadığınız sürece ki RAM frekansı için bile alıyor olsanız en azından ramıniz 3600 4000MHz olmalı ki farkı görebilesiniz yoksa hiçbir espirisi yok.

Israrcılık değil sadece daha ucuz ve daha iyi diye biliyorum ondan sordum ya.

Israrcılık değil sadece daha ucuz ve daha iyi diye biliyorum ondan sordum ya.

Hocam iyi olma konusu OC yapınca+ soğutma da OC yapmayacağınız için yüksek düzeyde soğutmaya da ihtiyacınız yok normal seviye bir anakart yetecektir ki bütçenizi düşürmek istiyorsanız 10 nesil işlemciyle B400 serisi bir anakarta bakılabilir.

Geri
Yukarı