i5-10400F ve Z490-A Pro sistem uyumlu mu?

Hocam SSD olarak Kingston A2000 çok daha mantıklı olur. Anakart da biraz daha düşürülebilir, geri kalanı iyi.

Hocam çoğu parça daha ucuz aslında Akakçe'de mesela o işlemci Akakçe'de 1500 gösteriyor gerçi 11.nesil diyorsanız 2000.

Hocam yani Z serisi bir anakart alıp OC vs yapmayacaksanız 11 nesil +B560 anakart kullanmak daha mantıklı tabii ki anakartın biraz daha uygunlarına bakabiliriz ama şu an uzay sistem olarak kullanılsa bile gayet iyi sistem kasa sonradan da alınır bence sağlam toplarsanız bikere.
Hocam SSD olarak Kingston A2000 çok daha mantıklı olur. Anakart da biraz daha düşürülebilir, geri kalanı iyi.

WD de beğenilen bir SSD olduğu için önerdim pek sıkıntı çıkacağını düşünmyorum ama A2000 de bir seçenek.

O SSD nasıldır emin değilim ama hızı düşük. Kingston A2000 4 kat daha hızlı ve dram var.

Evet hızına dikkat etmemiştim ama WD genelde önerilen bir marka ve sıkıntısız bir SSD hız vs değerleri olarak bakınca A2000 daha mantıklı ama a 2000 de ufak sorun yaşayanlar olmuştu.

Hocam Z serisi şu anlık daha uygun gözüküyor ve daha iyi sanırım, neden B560 tercih ediyoruz daha pahalıyken?

Hocam Z serisi şu anlık daha uygun gözüküyor ve daha iyi sanırım, neden B560 tercih ediyoruz daha pahalıyken?

11 nesil işlemciye geçmek için 10 nesil işlemci ile önerdiğin sistemi ayrıyeten kasa ile topluyorsunuz bu halde kasasız toplayıp 11 nesile geçiyorsunuz. Tabii görüntü için kasa istiyorsanız giriş seviyesi bir B560 tercih ederiz hocam neden Z serisi anakart da ısrar ediyorsunuz anlamadım k serisi bir işlemci ve OC yapılabilecek bir RAM almadığınız sürece ki RAM frekansı için bile alıyor olsanız en azından ramıniz 3600 4000MHz olmalı ki farkı görebilesiniz yoksa hiçbir espirisi yok.

Israrcılık değil sadece daha ucuz ve daha iyi diye biliyorum ondan sordum ya.

Israrcılık değil sadece daha ucuz ve daha iyi diye biliyorum ondan sordum ya.

Hocam iyi olma konusu OC yapınca+ soğutma da OC yapmayacağınız için yüksek düzeyde soğutmaya da ihtiyacınız yok normal seviye bir anakart yetecektir ki bütçenizi düşürmek istiyorsanız 10 nesil işlemciyle B400 serisi bir anakarta bakılabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…