i5 10400F vs i5 11400F

Bütçe kısıtlı 2900TL 5600X çok pahalı. Bütçeyi aşıyor ve fiyatına göre performansı düşük bir işlemci.
Kaynak veya elinde argüman varmı? Yukarıda ki paylaştıklarım da ben kötü olduğuna ilişkin birşey göremedim, fiyatı konusunda stok yok bu yüzden pahalılar işlemci 300 dolar ile satışa çıktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Screenshot_20210320-174048~2.png

Screenshot_20210317-001807.png

Screenshot_20210325-144028.png

Kaynak veya elinde argüman var mı? Yukarıdaki paylaştıklarım da ben kötü olduğuna ilişkin bir şey göremedim, fiyatı konusunda stok yok bu yüzden pahalılar işlemci 300 dolar ile satışa çıktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 940234

Eki Görüntüle 940236

Eki Görüntüle 940245

Pardon ama testleri atıp duruyorsunuz. Merak etmeyin bizde biliyoruz güzel bir işlemci olduğunu. İdeal fiyatı 1500-1850 civarında olmalıyken 2800TL sizce normal mi? Bana kalınırsa bu fiyatta alanın pek güzel araştırdığını düşünmüyorum. Üstelik AMD Fan'ısınız galiba.
Pardon ama testleri atıp duruyorsunuz. Merak etmeyin bizde biliyoruz güzel bir işlemci olduğunu. İdeal fiyatı 1500-1850 civarında olmalıyken 2800TL sizce normal mi? Bana kalınırsa bu fiyatta alanın pek güzel araştırdığını düşünmüyorum. Üstelik AMD Fan'ısınız galiba.

Neden. Intel 11700K ölü diye attınız onu da anlamadım. Alakası olmayan şeyleri atıyorsunuz.

Neden. Intel 11700K ölü diye attınız onu da anlamadım. Alakası olmayan şeyleri atıyorsunuz.

Ayrıca AMD 5.nesil için ekstra soğutucu şart 5.nesil ısınan bir nesil.

Burada kayda değer bir bilgi paylaşmayıp konu ile ilgili karşıda ki kişiye yazdıkların alakasız, sen galiba fanboysun demek kaçıncı seviye merak ediyorum, böyle saçma bir tutum sergileyeceği ne en azından kâle alınacak bir iki yorum yaparsın mantıklı olur.

Intel iyi olsa iyi derdik elle tutulur şu konuda iyi diyebileceğimiz şey bir elin parmaklarını geçmez ona rağmen hala AMD alınmaz demek ne alaka anlamadım neye göre yani, ısınıyor demişsin trafo gibi elektrik çekiyor Intel ben görmedim yani stok soğutucu ile kullanan varsa merak ediyorum cidden, R5 5600x stok hızına oranla stok voltajı fazla olan bir işlemci bu diğer işlemciler için de geçerli 1.4 volt çekiyor doğal olarak ısınması normal stok voltaj ile, 1.2 volt bu işlemcinin olması gereken değeri.

Fiyat konusunda ben zaten olumlu birşey yazmadım bende fiyatının fazla olduğunu biliyorum bütçeye baktığın zaman da sen başlık sahibine Z serisi pahalı bir anakart ve 10700K önermişsin birde 10600K, 10700K 2800 lira bu arada ve adam akıllı bir Z serisi anakart 1500 liraya bulursun.

Paylaştığım verilere de bakar isen ve YouTube videosuna yapılan hem oyun hemde benchmarklar da neden alınmaması gerektiğini anlarsın dikkat edersen.

10. nesil i5 ve i7 ile 11. nesil i5 ve i7 arasında uçurum gibi bir fark bile yok bırak farkı kayda değer bir performans yok, 14 NM ile 19 IPC çekirdek boyutunu özelleştirip göz boyamak yerine tekli çekirdek de, o takoz mimariyi değiştirseler bugün forumda herkes Inteli konuşurdu.

İntelin önerebileceğim tek işlemcisi de i5 11400F olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı