i5 10400F vs R5 2600 vs R3 3100

Bütçe
1500-1800
Söylediğiniz anakartlar cidden benim için fazla pahalı, zaten 12. nesil işlemciler için bu söylediğiniz anakartların soketleri uymuyor sanırım, 12. nesil işlemciler çıktığı zaman yine bir anakart almam gerekiyorsa zaten Z serisi almama da gerek yok, çünkü bundan yıllar sonra tekrar yükseltme ihtiyacı duyduğum zaman, şimdi alacağım 10. nesil (10400F) işlemci üzerine yükseltme yaparken 11. nesil bir işlemci almam mantıklı olmayacağına göre, gerçekten o farka almaya değer bir işlemci olması açısından 12. nesil bir işlemci alırım. Bu da zaten henüz bu anakartlarda benim anladığım kadarı ile yok. Bu yüzden de H410 zaten işimi görüyor, dediğim gibi yükseltmek isteyeceğim gün geldiği zaman, 10'dan 11. nesle yükseltmek yerine 12 yapmayı tercih ederim ki fark olsun :).

Not: @Akif Okaner @Mansion Sizce Corsair Vengeance RGB Pro mu, Crucial Ballistix mi? Ballistix 100 TL daha ucuz, Vengeance RGB Pro daha pahalı, farkları nelerdir bu iki RAM'lerin?

Crucial Ballistix hem daha ucuz hem en az onun kadar kaliteli.

İki değerli arkadaşımsınız Allah razı olsun, konuyu isterseniz kapatabilirsiniz elbet benim soracaklarım bu kadardı. H410 (genelde H410M olarak görüyorum, M olması iyi bir şey olarak algılamak ile beraber), Ballistix dual 2x8 DDR4, ve son olarakta i5 10400F sırasıyla alacağım, bütçeme de uygun kaliteleri de hoşuma gitti. Sağ olunuz tekrar ve tekrar.

Not: @Mansion @Akif Okaner Sizde isterseniz sosyal medya üzerinden konuşmak isterim sizinle çok iyi insanlarsınız, tabii size sorun olacaksa hiç önemli değil.

Son düzenleme:
Merhaba 2016 yılında dizdiğim sistemimi yenilemek istiyorum, daha önce hiçbir zaman AMD işlemci kullanmadım, fakat ekran kartı sorunlarını biliyorum AMD'nin çok ısınma reset atma vb. işlemcilerinde böyle sorunlar yok diyorlar çok öneriyorlar, ama ben güvenemiyorum 10400F araştırdığım kadarıyla çok güzel görünüyor benim isteklerimi sonuna kadar karşılıyor da. Tek kullanım amacım oyun oynamak, başka ne O.C yapıyorum ne render yapıyorum hiçbir şey yok başka. Profesyonel bir oyuncu da değilim, bütçem de ortalama 1500-1800 lira arası. Benim tercihim yıllardır bağlı olduğum Intel i5 10400F, ama sizin önerilerinizi de bekliyorum, nedenleri ile yazarsanız çok sevinirim teşekkürler.
i5 10400F

İki değerli arkadaşımsınız Allah razı olsun, konuyu isterseniz kapatabilirsiniz elbet benim soracaklarım bu kadardı. H410 (genelde H410M olarak görüyorum, M olması iyi bir şey olarak algılamak ile beraber), Ballistix Dual 2x8 DDR4, ve son olarak da i5 10400F sırasıyla alacağım, bütçeme de uygun kaliteleri de hoşuma gitti. Sağ olunuz tekrar ve tekrar.

Not: @Mansion @Akif Okaner Sizde isterseniz sosyal medya üzerinden konuşmak isterim sizinle çok iyi insanlarsınız, tabii size sorun olacaksa hiç önemli değil.

Discord kullanıyorum sadece
Mansion#5788

İki değerli arkadaşımsınız Allah razı olsun, konuyu isterseniz kapatabilirsiniz elbet benim soracaklarım bu kadardı. H410 (genelde H410M olarak görüyorum, M olması iyi bir şey olarak algılamak ile beraber), Ballistix dual 2x8 DDR4, ve son olarakta i5 10400F sırasıyla alacağım, bütçeme de uygun kaliteleri de hoşuma gitti. Sağ olunuz tekrar ve tekrar.

Ben de discord kullanıyorum.
EaglePaw™#1025

Geri
Yukarı