i5 10400F vs Ryzen 5 3600

R5 3600 ve Msi gaming edge wifi anakart ikilisini kullanıyorum, öneririm. Anakart 1300 lere kadar düşmüştü, forumda paylaşıldı süper fiyat ve ikili.

Doğruda bütçe sıkıntı olmasa aslında indirim beklese olurda beklemek istemeyebilir 11400F 5600X çok daha iyi olur.

Hocam Intel daha pahalı normalde çünkü AMD zen mimarisi daha ucuz ama şimdiki piyasa her şey pahalı 1050 Ti olmuş 3 k.
Ben de 1050 Ti almayı düşünüyordum ama çöp olduğunu anladım. RX 570 ile idare ediyoruz şimdilik. Ekran kartı fiyatları çılgınca artmasaydı RX 570 de almazdım. Hedef RTX 3060 ya da 6600 XT.

Merhaba, sistemimi yükseltmek istiyorum.
Kafamda iki soru var;
1: i5 - 10400F ve yeni anakart.
2: Ryzen 5 3600 ve yeni anakart.

Sizce en mantıklı seçim hangisi olur?
Anakart modeli de ne önerirsiniz yanında İtopya'dan satın alacağım, uygun fiyatlı olursa harika olur.

Not: Lütfen 2.el teklifi yapmayınız sadece fikirleriniz önemli.

İyi çalışmalar.

Ryzen aga. Çünkü Ryzen alırsan ileride işlemciyi değiştirme imkanın olacak o yüzden Ryzen ileriye yönelik. Ancak Intel her sene soket değiştiriyor. O yüzden Intel alacaksan şöyle i7 falan al. Yeni işlemci almak istediğin zaman yeni anakart alman gerekir ya da aynı sokette daha iyi bir işlemci. Ama i7 alırsan zaten 5-6 sene rahat yeteceğinden çok da kafaya takmana gerek yok. Ama ben Ryzen seçerdim.

Ryzen aga. Çünkü Ryzen alırsan ileride işlemciyi değiştirme imkanın olacak o yüzden Ryzen ileriye yönelik. Ancak Intel her sene soket değiştiriyor. O yüzden Intel alacaksan şöyle i7 falan al. Yeni işlemci almak istediğin zaman yeni anakart alman gerekir ya da aynı sokette daha iyi bir işlemci. Ama i7 alırsan zaten 5-6 sene rahat yeteceğinden çok da kafaya takmana gerek yok. Ama ben Ryzen seçerdim.

Üstüne birde soğutucu biner. Tabi UV ile uğraşırsa sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı