Çözüldü i5-10500 taktıktan sonra sistem kasmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

grsy.hsn.61

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. ASUS B460M-K anakartım var. 10100F işlemcimi 10500 ile değiştirdim. Format, BIOS güncelleme vs. her şeyi denedim ama anlık takılma/kasma problemim çözülmedi. Ne yapmam gerekiyor bu sorunu çözmek için? Sıcaklık değerleri vs. her şey normal görünüyor AIDA64'te.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu olmaması gereken bir durum ama, herkeste oluyor diye bir şey yok. O CPU'yu mümküse iade et bence.
Hyper threading illa kapalı olacak diye bir şey yok. Dediklerimi bir dene bakalım.
Devam etmesi halinde CPU'da sorun olabilir. Mümkünse yenisi ile değiştir.
Yabancı forumlar dahil olmak üzere çok araştırdım ve şöyle bir sonuca vardım. BIOS'dan hp kapatıp pc açılınca tekrar kapatıp BIOS'dan hp aktif hale getiriyor ve igpu yuda bios üzerinden aktif hale getiriyorsun. O sırada onboard olmak şartıyla harici bir monitör bağlıyorsun ve F10 save yapıp masaüstüne geliyorsun. ve artık micro stuttering oranı %95 yok oldu diyebilirim. sorun işlemcideki dahili gpu dan kaynaklanıyor. çok çok ilginç ama bu konuda sorun yaşayan birçok insan var ve kesin çözüm yok. böyle bir geçici çözüm yarattım. intel e ticket açtım. bekliyorum artık hayırlısı.

@Recep Baltaş

Bu olmaması gereken bir durum ama, herkeste oluyor diye bir şey yok. O CPU'yu mümküse iade et bence.
Sorunlarım devam etmeye başladı. Başladığım yere döndüm. SDD testi yaptım ve böyle sonuç çıkıyor her testte 144 GB'a gelene kadar fan sürtmesi gibi bir ses çıkarıyor ssd test başlayınca 144 den sonra stabil olunca ses kesiliyor. sorun m2 ssd olabilir mi? Healt kısmında birşey yazmıyor bende. error scan full yeşil.

Dosya Ekleri

• 06-Nisan-2023_00-32.png
    06-Nisan-2023_00-32.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 15
Sorunlarım devam etmeye başladı. Başladığım yere döndüm. SDD testi yaptım ve böyle sonuç çıkıyor her testte 144 GB'a gelene kadar fan sürtmesi gibi bir ses çıkarıyor ssd test başlayınca 144 den sonra stabil olunca ses kesiliyor. sorun m2 ssd olabilir mi? Healt kısmında birşey yazmıyor bende. error scan full yeşil.
Bir üst mesajda CPU'yu iade et dedim. İade etmezsen sorunların devam edecektir.
SSD için disk testi yap.

Bir üst mesajda CPU'yu iade et dedim. İade etmezsen sorunların devam edecektir.
SSD için disk testi yap.
Intel ile yazışıyorum 1 haftadır. Sürekli test sonuçları istediler. En sonunda adresimi garanti belgesini istediler. Galiba yenisini gönderecekler. Yardımlarınız için tşk ederim. Konuyu işlemci arızalı çıktı garantiden değştik olarak kapatabilirsin. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı