i5 10600K CS:GO için sistem toplama

lori

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarı sadece CS:GO için açıyorum, başka oynadığım oyun yok. Sırf CS:GO için sistem tavsiyesi yapar mısınız?

monitör= (AOC 240 Hz şu an kullanmaktayım.)
İşlemci= 10600K (Intel alacağım kesinlikle bu modelde karar kıldım, CS:GO gibi oyunlar tek çekirdek perfomansına bakıyor.)
Anakart=
RAM=
CL15 8x2 16 GB (Marka model ne olsun.)
SSD= Samsung M.2 970 Evo 256 GB.
Kasa=
Güç kaynağı=
İşlemci soğutucu=

Bütçem 6000 TL, uygun fiyatlı parçaları yazar mısınız?

Son düzenleme:
Bütçenizi bilmeden öneri yapamayız. Bütçeniz de fazla değilse 10600K yerine 10400F veya R5 3600 bakın. 10600K gibi bir işlemciye iyi bir soğutma ve anakart şart. Ayrıca oyun için NVMe SSD kadar gereksiz bir şey yok. SATA SSD yetecektir.

En iyisi sistem için bütçenizi söyleyin siz.

Bütçenizi bilmeden öneri yapamayız. Bütçeniz de fazla değilse 10600K yerine 10400F veya R5 3600 bakın. 10600K gibi bir işlemciye iyi bir soğutma ve anakart şart. Ayrıca oyun için NVMe SSD kadar gereksiz bir şey yok. SATA SSD yetecektir.

En iyisi sistem için bütçenizi söyleyin siz.
Ekledim bütçeyi.
Dediğim gibi gram perfomans benim için önemli.10600k alacağım kesinlikle.

6.000 TL'ye 10600K işlemcili düzgün bir PC toplayamazsınız. İmkanı yok. Aşağıdaki parçalara bakın.

Belki ekran kartı sığdırabilirim diye düzgün bir PSU da koydum. Bu parçaların toplamı 5.629 TL yapıyor ve sistemde ekran kartı yok. Performansın gramını alamazsınız bu bilgisayarda.

Hocam RAM kısmında 16 GB tek slot alabilirsiniz daha sonra güncelleme yapmak için daha ideal olur.
Ama tabii bu sizin tercihiniz.

10600K işlemci olan bir sistemin dengeli olması için gerekli bütçe en az 9k civarında olur. Siz 6K'lık sisteme 10600K takarsanız diğer parçalar bas bas bağırır ben bu işlemcinin arkasında sürükleniyorum diye. İşlemciye de yazık olur bu parçaları taşıyamayacağı için.

Genelde iş teknolojiye gelince beklemek mantıklı değildir fakat şu an hem Ryzen 4000 serisi hem yeni ekran kartları 1-2 ay gibi kısa bir süre sonra geleceği için size tavsiyem birkaç ay sabretmeniz, eski nesil parçalar alacak olsanız bile fiyatlar düşecektir ve bu sayede istediğiniz sisteme şu an yetmeyen bütçeniz o zaman yetebilir. 9600K şu an 1500 TL mesela. 10600K'nın Ryzen 4000 çıktığı zaman bu fiyatta kalacağına inanmıyorum.

Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarı sadece CS:GO için açıyorum, başka oynadığım oyun yok. Sırf CS:GO için sistem tavsiyesi yapar mısınız?

İşlemci= 10600K (Intel alacağım kesinlikle bu modelde karar kıldım, CS:GO gibi oyunlar tek çekirdek perfomansına bakıyor.)
Anakart=
RAM=
Kasa=
Güç kaynağı=
İşlemci soğutucu=

6K'ya ancak 5600 XT'li bir sistem toplarsın ya da bir tık daha koyup 2060 alırsın ama 10600K filan bekleme bu bütçede.

Merhaba arkadaşlar.

Anakart=
RAM=
Kasa=
Güç kaynağı=
İşlemci soğutucu=

3. nesil Ryzen işlemciler de yüksek Cache miktarı sayesinde CS:GO oyununda çok iyi performans gösteriyor. CS:GO için konuşursak R5 3600XT modeli 10600K modelden daha yüksek FPS veriyor.

10600K üzerinden konuşursak OC için Z490 serisi bir anakart gerekiyor. Modellere pek hakim değilim. Ekran kartı olarak da GTX 1660S alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı