i5 10600K dahili ekran kartı gözükmüyor

emrkgntrkmn

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar yeni bir masaüstü topladım i5 10600K işlemcim var ve dahili grafik içinde mevcut diye biliyorum ancak hiçbir şekilde ne anakart üstünden görüntü alabiliyorum ne de aygıt yöneticisinde veyahut alternatif programlarda görüntüleyemiyorum. Intel HD630 driver indirip kurmaya çalıştığımda ise gereklilikleri karşılamıyor diyor. Benim işlemcimde mi bir problem var yoksa yazılımsal bir durum mu? Kullandığım Windows orijinal KMSpico ile crack değil ya da 10 TL'ye satılan kodlardan da değil. Tüm güncel driverlar ses kartına kadar kurulu. Sorun ne anlayamadım.

ÇÖZÜM:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
curioussoftech'e teşekkürler.

ekran1.PNG

ekran2.PNG

Son düzenleme:
3 ekran kartı ile mining yapıyorum mining işleri bittikten sonra da sistem bana kalsın diye güçlü bir işlemci alayım dedim. Kullanmayı isteme sebebim mining yaparken ekran kartından çıkış aldığında ufakta olsa bir düşüş yaşanıyor. Ekran kartlarını çıkardım sadece anakarttan görüntü alayım dedim ancak yine çare yok. Sorun ne bilmiyorum zararı yok gibi ama var ise neden gözükmesin
MSI BIOS'ta bu ayarı nereden açabilirim ? Aslında araştırmıştım bunu ama bulamamıştım bir cevap.

Bu kaynak video yüksek ihtimalle işinizi görür:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodaki ayarları yapsanız yeterlidir.

Yardımcı olabildiysem şimdiden ne mutlu bana.

Denedim ancak dediğim gibi üstte de belirttim gereklilikleri yerine getirmiyor gibi bir hata veriyor intel sürücü kurarken

Mining sistemden görüntü almıyorsunuz değil mi? Aynı anakarta bağlı olan işlemciden onboard görüntü alabilmek için anakartın HDMI veya DPI çıkışını kullanıyorsun anladığım kadarıyla doğru mudur?

Mining sistemden görüntü almıyorsunuz değil mi? Aynı anakarta bağlı olan işlemciden onboard görüntü alabilmek için anakartın HDMI veya DPI çıkışını kullanıyorsun anladığım kadarıyla doğru mudur?
Pardon cevapla demediğim için bir yanlış anlaşılma oldu bir üstteki mesaja demek istemiştim ben onu driver ile ilgili olana. Şimdi BIOS'ta o ayarı değiştirdim gördü driver yüklüyorum. Umarım çalışır. BIOS'ta o ayarı değiştirmem ileride oyun oynarken işlemci gücünün kısıtlanmasına neden olur mu ? Yani normalde neden kapalı ?
Şu an sıkıntısız gördü çok teşekkürler ancak dediğim gibi bu ayarın bana yaratacağı dezavantaj var mı ?

Geri
Yukarı