i5 10600K sistem nasıldır?

SSD vesaire, ekstra hiçbir şey almayacağım. İşlemcinin gücü hakkında yorumun nedir, ne tür oyun oynatma potasniyeli vardır ?
İşlemci gayet güçlü, yeterli olur ama ekran kartı da önemli.

Benim tavsiyem Ryzen 5 5600X bir sistem. Monitör hariç tavsiye veriyorum.

O fiyata Z490 bakılabilir, zaten o anakart mini ITX bir anakart.
Kastımız budur değil mi ?

ASUS TUF GAMING Z490-PLUS 4600MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI DP ATX Anakart
İşlemci gayet güçlü, yeterli olur ama ekran kartı da önemli.

Benim tavsiyem Ryzen 5 5600X bir sistem. Monitör hariç tavsiye veriyorum.
Evet, ilk seferinde o şekilde bir sistem bakıyordum fakat X serisi 3600 yoktu. Ne incehesap, ne de İtopya'da.

Kastımız budur değil mi ?

ASUS TUF GAMING Z490-PLUS 4600MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI DP ATX Anakart

Evet, ilk seferinde o şekilde bir sistem bakıyordum fakat X serisi 3600 yoktu. Ne incehesap, ne de İtopya'da.
Elinde ekran kartı var mı? Veya ikinci el 300-500 TL ye alabilir misin?

Adata XPG Core Reactor 650G-BKCEU 650W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7170 TL tutuyor.

500 TL ye de güzel hava soğutmalar var. İleride alabilirsin. İşlemciyi kutulu al. İçindeki soğutucu ile biraz idare edersin. Sonra 500 TL civarına güzel soğutucu alırsın.

Anakart en giriş seviyesi. Yani 10100F, 11100F en fazla bütçe yok sa 10400F le kullanılması lazım. K serisi güçlü işlemci ile çok düşük kalıyor, kötü kalıyor yani.

Ekran kartı dahil mi sisteme?

H470 anakartlar Z490 anakartların kısılmış halidir, aralarında sadece RAM frekans desteği ve VRM farkları var.

H470 anakartlar Z490 anakartların kısılmış halidir, aralarında sadece RAM frekans desteği ve VRM farkları var.
Teşekkürler.

Adata XPG Core Reactor 650G-BKCEU 650W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7170 TL tutuyor.

500 TL ye de güzel hava soğutmalar var. İleride alabilirsin. İşlemciyi kutulu al. İçindeki soğutucu ile biraz idare edersin. Sonra 500 TL civarına güzel soğutucu alırsın.
Size de yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı