i5 10600K vs R5 5600X

Biri İntel biri AMD hocam, ikisi de masaüstü PC'ler için üretilen işlemciler. 10600K soketi LGA 1200, 5600X ise AM4 diye geçer.

Yani versus what? Neyini istiyorsun? Oyun mu render mı günlük kullanım mı?

Neyse bir edit daha gelsin, her türlü 5600X.

Şakaysa komik. Değilse daha komik.

5600X birçok konuda intelden daha iyi. Hatta i9 10900K'dan bile iyi olduğunu söylüyorlar o konuda tam emin değilim ama i7 10700K'dan iyi olduğu kesin.
Oyunlarda pek bir performans farkı görmedim bildiğiniz doğru bir kaynak varsa atın da öğrenelim kırıcı konuşmanın manası yok.

Oyunlarda pek bir performans farkı görmedim bildiğiniz doğru bir kaynak varsa atın da öğrenelim kırıcı konuşmanın manası yok.
İkiside oyun konusunda yakınlar (intel oyun odaklı olduğu halde) ve 5600X render da daha iyi ve oyun konusunda eşitler. Bir de 5600X overclockda ezip geçiyor.

Kırıcı konuştuğumu düşünmüyorum. Birçok benchmark testlerinde 5600X, 10700K'yı geçiyor-eşit oluyor (intel'in oyun odaklı olmasına rağmen). 10900K için ise söylüyorlar dedim. Kesin öyledir demedim.

Geri
Yukarı