i5 10600KF RTX 3060 vs R5 3600 RTX 3060 sistem

Anlamadım, biraz daha açık anlatır mısınız?
Hocam bu sistemlerdeki anakartlar nasıl ramler nasıl tam olarak onu ben anlayamıyorum.
Hiç birisi arasında tam olarak fark yok mu? Hangileri daha uyumlu sistemlerler?
Hangi anakartı neden tercih etmeli ya da ramleri neye göre neden tercih etmeli?
Ben bunlardan pek anlamıyorum eğer anlıyorsanız yardımcı olabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam render alacaksa neden oyun performansına bakayım?
@blavlmao

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam render alacaksa neden oyun performansına bakayım?
@blavlmao

Allah allah, bu adam hiç gündelik iş yapmayacak, hiç oyun oynamayacak değil mi? Sadece render alacak değil mi? O da profesyonel render ha, böyle film renderı alacak, ondan hiç başka bir şeye bakmaya gerek yok, sadece çoklu çekirdeğe bakalım.
Hocam bu sistemlerdeki anakartlar nasıl ramler nasıl tam olarak onu ben anlayamıyorum.
Hiç birisi arasında tam olarak fark yok mu? Hangileri daha uyumlu sistemlerler?
Hangi anakartı neden tercih etmeli ya da ramleri neye göre neden tercih etmeli?
Ben bunlardan pek anlamıyorum eğer anlıyorsanız yardımcı olabilir misiniz?
Hepsi tam olarak uyumlu sistemler, şimdi burada nasıl anlatabilirim bilmiyorum. RAM'ler anakartın DDR seviyesine göre belirlenir, istediğinizi takarsınız, yüksek MHz ve düşük CL olursa daha fazla performans elde edersiniz.

İ5-10600KF seçmeniz daha iyi olur R5 3600 overclock potansiyeli iyi bir işlemci, overclock ile aynı kefeye koyarım ama overclock yapmayacağınızı düşünür isek ki gerekte yok, İ5-10600KF seçmeniz daha iyi olur eğer sistemlerin için de İ5-10600KF değilde İ5-10400F olsaydı R5 3600 almanız daha iyi olurdu.

İ5-10600KF seçmeniz daha iyi olur R5 3600 overclock potansiyeli iyi bir işlemci, overclock ile aynı kefeye koyarım ama overclock yapmayacağınızı düşünür isek ki gerekte yok, İ5-10600KF seçmeniz daha iyi olur eğer sistemlerin için de İ5-10600KF değilde İ5-10400F olsaydı R5 3600 almanız daha iyi olurdu.
2k görüntü konusunda işlemcilerin bir olayı var mı hocam yoksa sadece ekran kartında mı bitiyor her şey?
Allah allah, bu adam hiç gündelik iş yapmayacak, hiç oyun oynamayacak değil mi? Sadece render alacak değil mi? O da profesyonel render ha, böyle film renderı alacak, ondan hiç başka bir şeye bakmaya gerek yok, sadece çoklu çekirdeğe bakalım.

Hepsi tam olarak uyumlu sistemler, şimdi burada nasıl anlatabilirim bilmiyorum. RAM'ler anakartın DDR seviyesine göre belirlenir, istediğinizi takarsınız, yüksek MHz ve düşük CL olursa daha fazla performans elde edersiniz.
Hocam şu iki sistem arasında peki tercihiniz ne olur du?

TG PRO GEN S700/

TG PRO GEN S800

Son düzenleme:
2k görüntü konusunda işlemcilerin bir olayı var mı hocam yoksa sadece ekran kartında mı bitiyor her şey?

Hocam şu iki sistem arasında peki tercihiniz ne olur du?

TG PRO GEN S700/

TG PRO GEN S800
Kesinlikle 1. sistem, hem oyun performansı öbüründen daha iyi, hem de yeni nesil. Ancak 2K kullanacağınız için 3060 Ti almanızı öneririm, 3060'la 2K biraz zor.

Geri
Yukarı