i5 10600KF sistem için 500W güç kaynağı yeterli mi?

fatihwolfie

Hectopat
Arkadaşlar bilenleriniz vardır, bir bilgisayar upgrade işine girdim. Şimdi elimdeki parçaların son hali şu şekilde ;

MSI Z490-A PRO
Intel i5 10600KF
GALAX 1060 6GB EXOC
KINGSTON HYPERX 2X8 3000MHZ RAM

Bu sistem için şuan elimde 500W High Power marka bir PSU var. Yeterli olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilenleriniz vardır, bir bilgisayar upgrade işine girdim. Şimdi elimdeki parçaların son hali şu şekilde;

MSI Z490-A PRO.
Intel i5 10600KF.
Galax 1060 6 GB Exoc.
Kingston HyperX 2x8 3000MHz RAM.

Bu sistem için şu an elimde 500W High Power marka bir PSU var. Yeterli olur mu sizce?

Tam sınırda diyebilirim, elimde olsa yeni bir PSU alırdım ben şahsen.

Sınırda olması için, 10600KF'e ciddi bir OC yapılması lazım. Tabii istisnalar farklı. İleride RTX 3070 vesaire alınırsa güç limitlerine takılıp yetmeyecektir.
Hocam geçen ki konuda sizde vardınız. Paramın son noktasındayım artık. Gerçekten PSU yetmezse almayacağım ve en az 1-2 ay bekleyeceğim PSU için. Ancak yeterli diyorsanız, alıp tüm parçaları takacağım.

Hocam geçen ki konuda sizde vardınız. Paramın son noktasındayım artık. Gerçekten PSU yetmezse almayacağım ve en az 1-2 ay bekleyeceğim PSU için. Ancak yeterli diyorsanız, alıp tüm parçaları takacağım.

Hocam yeterli ekran kartı değiştirmediğiniz sürece. Ekran kartı yetmediği zaman düzgün güçlü bir PSU ve ekran kartı ikilisi sizi ileride rahatlatır daha sonra. Gönül rahatlığı ile kullanın sayın faramir lordum.

Tamamen limitte demeyelim de, limitin ucunda diyebiliriz. Ekran kartı değiştireceksiniz @Strider0628'ın dediği gibi PSU yetersiz kalabilir. Ayrıca o sisteme OC'de yapamazsınız PSU yetersiz kalacağı için. PSU değişimi ŞART değil ama tavsiye edilir.

Tamamen limitte demeyelim de, limitin ucunda diyebiliriz. Ekran kartı değiştireceksiniz @Strider0628'ın dediği gibi PSU yetersiz kalabilir. Ayrıca o sisteme OC'de yapamazsınız PSU yetersiz kalacağı için. PSU değişimi ŞART değil ama tavsiye edilir.

High Power PSU peek load da ben yeteceğini düşünüyorum ufak bir OC yapılsa bile. Konu sahibi ciddi anlamda artık paranın son raddesine gelmiş. Bence değiştirmektense ileride düzgün bir ekran kartı ve PSU ikilisi yapılabilir.

Gaming Gecesi'ni bekleyemez misin? Çok güzel PSU'lar indirime girebiliyor, şansını dene istersen. Ama şuan kullandığın da sistemini kurtarır endişelenmene gerek yok. OC yapamazsın ve GPU yükselteceğin zaman değiştirmen gerekir.

High Power PSU peek load da ben yeteceğini düşünüyorum ufak bir OC yapılsa bile. Konu sahibi ciddi anlamda artık paranın son raddesine gelmiş. Bence değiştirmektense ileride düzgün bir ekran kartı ve PSU ikilisi yapılabilir.
PSU hakkında çok bir bilgim yok. 4 Yıldır laptop kullanıyorum ne bir PSU derdim var ne bir şey. Ama şunu söyliyeyim laptop pişmanlıktır :D

Geri
Yukarı