i5 10600KF sistemde Steam Forza takılıyor, donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

Mehmetgs

Hectopat
İşlemcim i5 10600KF.
Ekran kartı RTX 3070.

Sistemle alakalı olduğunu sanmıyorum surekli Game Pass'de oynadığım oyun daha 3 gün önceye kadar gamepasta oynuyordum.
Şimdi Steam'den aldım diğerini sildim bunu yükledim oyun yüksek FPS'de takılıyor 60 kitledim yine takılıyor çözüm bulamadım Steam'de yükleyip de bu sorunu yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin geri kalanını tahmin ediyoruz sanırım.
AOC 27" CQ27G2U 144 Hz 1ms FreeSync2 - G - sync compatible QHD - Z490 V-S ASUS ANAKART - İ5 10600KF İŞLEMCİ-THERMALTAKE UX200 KULET TİPİ İŞLEMCİ SOĞUTUCU - CORSAİR VENGEANCE RGB PRO 3600 MHZ 2X8 DUAL RAM - MSİ 3X VENTUS RTX 3070 -480 GB S BARRACUDA - 480 GB KİNGSTON-1TB SANDİSK ULTRA NVME-HAYPERX3D SSD - 2TB HDD S BARRACUDA - THERMALTAKE COMMANDER G33 KASA - THERMALTAKE 750W 80+BRONZ - S-LINK SPG7 AKIM KORUMA-S-LINK Sl-UP1200 UPS - LENOVO LEGİON H500 PRO 7.1 KULAKLIK

Herkes demiş zaten ama Steam sürümü ile ilgili. Ancak ne kadar sürecek bunlar ? Güncelleme acilen gelmeli.

Ram veya darboğaz kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm fakat 2K çözünürlükte 10600KF gayet yeterli ve 16 GB Ram de Forza için ideal. Dedikleri gibi, Steam sebebiyle oluyor.

AOC 27" CQ27G2U 144 Hz 1ms FreeSync2 - G - sync compatible QHD - Z490 V-S ASUS ANAKART - İ5 10600KF İŞLEMCİ-THERMALTAKE UX200 KULET TİPİ İŞLEMCİ SOĞUTUCU - CORSAİR VENGEANCE RGB PRO 3600 MHZ 2X8 DUAL RAM - MSİ 3X VENTUS RTX 3070 -480 GB S BARRACUDA - 480 GB KİNGSTON-1TB SANDİSK ULTRA NVME-HAYPERX3D SSD - 2TB HDD S BARRACUDA - THERMALTAKE COMMANDER G33 KASA - THERMALTAKE 750W 80+BRONZ - S-LINK SPG7 AKIM KORUMA-S-LINK Sl-UP1200 UPS - LENOVO LEGİON H500 PRO 7.1 KULAKLIK

İşlemci sogutucu msi core frozer olcaktı onu yazmayı unutmuşum 😀😀😀
Ram veya darboğaz kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm fakat 2K çözünürlükte 10600KF gayet yeterli ve 16 GB Ram de Forza için ideal. Dedikleri gibi, Steam sebebiyle oluyor.

Sistemimi neden yazmadım ? Çünkü 3 gün önce xboxda oynadiğim bir oyun steamde afalladı darboğaz düşündürcek bir durum yok ondan belirtmedim
Herkes demiş zaten ama Steam sürümü ile ilgili. Ancak ne kadar sürecek bunlar? Güncelleme acilen gelmeli.

Steam'de çoğu kişi aynı sorunu yaşıyor hocam.

İnanın ki çok var hocam. Genel bir sorun.

Steam sürümü şu an çok sıkıntılı hocam. Daha sorun yaşamayan görmedim.

Optimizasyonu en iyi en sağlam oyun drop yemeye başlayınca insan bir afallıyor sistemde virüs mü var diye
Bir de standartta sorun yaşanmıyor DLC ile alakalı yazanlar olmuş Technopat'ta ama DLC'leri Steam'den iptal. Ettiğim. Halde halen sorun devam ediyor.
Microsoft'ta çok vurdumduymaz bir firma sorunu düzelteceklerinede çok ihtimal vermiyorum iademi etsek beklesekmi ikilemde kaldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı