i5-11300H RTX3050 sistem Hackintosh Destekliyor Mu?

godofsunrise

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Yeni sistem almak istiyorum aynı zamanda da hackintosh desteklese güzel olur.
i5-11300H
RTX3050 35W
16 GB RAM
1 TB NVMe M2 SSD

Sanırım 11. nesilde sıkıntı var kurulum aşamasında. Hiçbir yolu yok mu kurmamın? Sanal makine oluşturabilir miyim?

İyi günler. Yeni sistem almak istiyorum aynı zamanda da Hackintosh desteklese güzel olur.
i5-11300h
RTX3050 35W.
16 GB RAM.
1 TB NVMe M.2 SSD.

Sanırım 11. nesilde sıkıntı var kurulum aşamasında. Hiçbir yolu yok mu kurmamın? Sanal makine oluşturabilir miyim?

Sanal makine çok da perfomanslı olmaz. Hackintosh destekli bir dizüstü bilgasayar almak istiyorsanız. En fazla 10. nesil Intel işlemcili dizüstü bilgasayar alabilirsiniz.

Yani sonuç olarak kurabilirim öyle mi? Ahım şahım bir performans beklentim yok. Sadece deneyimlemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yani sonuç olarak kurabilirim öyle mi? Ahım şahım bir performans beklentim yok. Sadece deneyimlemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Sadece ihtimal olarak söyledim hocam, kurmak istediğinizde büyük ihtimalle hatalarla karşılaşacaksınız. Performans olayı da mesela bir pencereyi küçültürken bile 2-3 saniye donmuş şekilde bekleyebilirsiniz, bir sitede aşağı yukarı kaydırırken bile kasmalar olacaktır, YouTube'dan bir video izlerken bile kasmalar/donmalarla karşılaşabilirsiniz. Yani sanal makineye kurmanız daha iyi olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna rağmen Hackintosh olarak denemek istiyorsanız Monterey imajını yazdırıp Comet Lake configi ile deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı