Çözüldü i5 11300H sistem Minecraft'ta sabit 40 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

sabenamat

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
rtx3050ti
İşlemci
intel core i5 11300H
Sistemim gayet iyi fakat Minecraft'ta 40 FPS sabit alıyorum V-Sync vs. kapalı ekran kartının sürücülerini kontrol ettim fakat kayda değer bir şey yok yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sistemim gayet iyi fakat Minecraft'ta 40 FPS sabit alıyorum V-Sync vs. kapalı ekran kartının sürücülerini kontrol ettim fakat kayda değer bir şey yok yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam hangi sürümde oynuyorsunuz bilmiyorum ama benim de sistemim 1.17 sürümümden önce +200 FPS en yüksek ayarlar oynatıyordu şu anda 1.17 ve üstünden sonra 100 FPS zar zor görmeye başladım.

Hocam hangi sürümde oynuyorsunuz bilmiyorum ama benim de sistemim 1.17 sürümümden önce +200 FPS en yüksek ayarlar oynatıyordu şu anda 1.17 ve üstünden sonra 100 FPS zar zor görmeye başladım.

Hocam normalde seus ebin gibi shaderler ile 90 FPS alıyordum bir anda oldu nedenini bilmiyorum. Ve 1.19 sürümünde.

Düşüncem Java oynuyorsunuz ve Java kadar kötü bir optimizasyonu olan sürüm görmedim hele ki 1.19 sürümü. Rica etsem 1.16 da OptiFine kurup FPS değerlerinize bakabilir misiniz buraya da yazarsanız sevinirim merak ettim.

Olabilir fakat ben sunucuda giriyorum diğer arkadaşımın paylaşımlı ekran kartı var o 60 FPS alıyor benim 40 FPS sabit arkadaşımın anakart ekran kartı hariç ekran kartı olmamasına rağmen 60 70 FPS alıyor. Bu arada 1.16 da 250 FPS'lerde dolaşıyor.

Evet.
Sorun çözüldü 1.19 sürümünü sildim ve geri yükledim düzeldi yardımın için teşekkürler dostum.

Ne demek hocam her zaman umarım bende bu soruna bir çözüm bulabilirim en yakın zamanda :) önerim fabric ve sodium modlarını kur hem FPS artiyor hem de görüntü kalitesi. İyi sosyaller ve iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı