i5 11300H Turbo Boost ile 4.1 GHz üstüne çıkmıyor

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
RAM
16 gb ddr4
Ekran kartı
rtx 3050ti
İşlemci
i5 11300h
Merhaba. i5 11300H işlemcim var, Turbo Boost'u açınca 4.5 GHz değerlerine çıkması gerekirken 4.1 GHz üstüne çıkmıyor. Quick CPU gibi uygulamaları denesem de düzeltemedim. Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayar Ideapad Gaming 3 RTX3050 Ti modeli.

Merhaba. i5 11300H işlemcim var, Turbo Boost'u açınca 4.5 GHz değerlerine çıkması gerekirken 4.1 GHz üstüne çıkmıyor. Quick CPU gibi uygulamaları denesem de düzeltemedim. Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Bilgisayar Ideapad Gaming 3 RTX3050 Ti modeli.

4.1 GHz geçmediğini ve anlık değeri tam olarak nereden görüntüledin acaba? Alt+tab atıp görev yöneticisinden bakmamışsındır umarım çünkü değer düşer orada. Ve turbo boost ihtiyaç olunca otomatik yükselir.

4.1 GHz geçmediğini ve anlık değeri tam olarak nereden görüntüledin acaba? Alt+tab atıp görev yöneticisinden bakmamışsındır umarım çünkü değer düşer orada. Ve turbo boost ihtiyaç olunca otomatik yükselir.

Öncelikle şunu söyleyeyim, cihazın turbo boostu açık değildi. Birçok sonradan yapılan ayarlarla cihazın turbo boostunu aktif ettim.İntel'in turbo boost göstericisini yükledim ve oradan 4.1 Ghz'i geçmediğini gördüm(oyunda iken). Ayrıca FPS dropları da yaşadığım oldu. Oyun pubg bu arada, ekran kartını ise hiç zorlamayacak grafik ayarlarında oynadım

Yeni konular

Geri
Yukarı