i5 1135G7 ısınıyor

Merak etme ben çözeceğim kurtarıcam herkesi.

Soğutucu alıp laptopu dik tutarsan iyi oluyor soğutucuyu açmıyorum daha sıcak oluyor.

Turbo Boost kapalı kullan bir de.

Turbo kapalı iken sıcaklık 70 derece civarı 2.4 GHz biraz yükseltmek istiyorum ama olmuyor.

Şu sıralar Turbo kapalı iken Valorant oynuyorum 80 FPS kısıtladım üstüne çıkıyor ama gereksiz ısınmaya neden oluyor ve monitör zaten 60 Hz.

Soğutucu alıp laptopu dik tutarsan iyi oluyor soğutucuyu açmıyorum daha sıcak oluyor.

Turbo Boost kapalı kullan bir de.

Turbo kapalı iken sıcaklık 70 derece civarı 2.4 GHz biraz yükseltmek istiyorum ama olmuyor.

Şu sıralar Turbo kapalı iken Valorant oynuyorum 80 FPS kısıtladım üstüne çıkıyor ama gereksiz ısınmaya neden oluyor ve monitör zaten 60 Hz.

BIOS'ta Turbo Boost'la alakalı bir şey yok. Hyper-threading kapatsam olur mu?

BIOS'ta Turbo Boost'la alakalı bir şey yok. Hyper-threading kapatsam olur mu?

Quick CPU adlı bir uygulama var onu kur daha sonra Advanced bölümünde Turbo Boost var oradan kapatabilirsin laptop kapandığında tekrardan aktif olacaktır.

1657565237640.png

Isınma olayını çözdüm aslında ama hala işlemci kendini frenliyor.

Güç yetersiz kalıyor galiba anlayamadım bir yeri halletim diyorum başka bir yerden hata veriyor.

Son düzenleme:
Quick CPU adlı bir uygulama var onu kur daha sonra Advanced bölümünde Turbo Boost var oradan kapatabilirsin laptop kapandığında tekrardan aktif olacaktır.

Eki Görüntüle 1448210

Isınma olayını çözdüm aslında ama hala işlemci kendini frenliyor.

Güç yetersiz kalıyor galiba anlayamadım bir yeri halletim diyorum başka bir yerden hata veriyor.
Ben kurtuldum valla Allah kurtarsın.

Merak etme ben çözeceğim kurtaracağım herkesi.

Kurtar be kral herkesde aynı sorun yok FPS düşmesi giriyor yok çok ısınıyor falan ya hâlâ da arastırıyorum ThrottleStop quick CPU ne varsa arastırdım çözüm bulamadım çözüm bulursanız yazarsanız sevinirim.

Ne yaptın.

Hallettim Turbo Boost kapatıp sürekli GHz değerlerini ayarladım en uygunu bulana kadar şu an 1.8 GHz civarı çalışıyor.

ThrottleStop.

FPS düşmesi sorununu çözdünüz mü hocam.

Son düzenleme:
Kurtar be kral herkeste aynı sorun yok FPS düşmesi giriyor yok çok ısınıyor falan ya hâlâ da arastırıyorum ThrottleStop quick CPU ne varsa arastırdım çözüm bulamadım çözüm bulursanız yazarsanız sevinirim.

FPS düşmesi sorununu çözdünüz mü hocam.

Ben saldım laptopu faydası yok mühendislik harikası.

Aynı olayı AMD işlemcide yaşıyordum (laptop), Macun yeniledim (maksimum 3,7GHz turbo frekansa çıkabiliyor) Oyunlarda 3,6GHz bile inmiyor sabit 3,7GHz.

Geri
Yukarı