i5 11400 için B560 anakart önerisi

0clutch

Hectopat
Selamlar, i5 11400 için anakart bakıyorum. B560 istiyorum, fiyatlar sanırım 1500 civarından başlıyor (M modellerini istemiyorum.) ASUS Prime B560-PLUS beğendim, gümüş detayları var. Kasa da beyaz, sizce alınmalı mı 1550 TL civarına yoksa fiyatlar düşer mi? Çok acelem yok, malum zaten ekran kartı yok. Farklı önerilerinizi de dinlemek isterim.

Pardon m modellerini istemediğinizi görmedim.
Aslında Inventus'ta B560M-PLUS 1500TL.
M neden istemiyorsunuz onu anlamadım.

M model istemiyormuş arkadaş.
M model isterse en uygunu;

Bana kalırsa eğer 1550 lirayı gözden çıkardıysanız ufak bir indirimle Z490 kovalayabilirsiniz ama tabii size kalmış. 11. nesilde de frekans sınırlaması var mıydı hatırlamıyorum.

Pardon m modellerini istemediğinizi görmedim.
Aslında Inventus'ta B560M-PLUS 1500TL.
M neden istemiyorsunuz onu anlamadım.

Fazla M.2 slotlarının ileride işime yarayacağını düşünüyorum. En azından beni baktığım modellerde öyle bir avantajı oluyordu.
B560 şu anki fiyatları ile alınmaz Z490 bakın.

Bana kalırsa eğer 1550 lirayı gözden çıkardıysanız ufak bir indirimle Z490 kovalayabilirsiniz ama tabii size kalmış. 11. nesilde de frekans sınırlaması var mıydı hatırlamıyorum.

Şimdi baktım da bir 300 lira fark var gibi duruyor en az tam olarak avantajını da bilmiyorum Z490'ın. Bekleyebilirim fiyatların düşmesini ama dolar beni korkutuyor açıkcası bir de beyaz ya da tonlarında tercih etmek istiyorum mümkün olduğunca.

M.2 SSD yani o bahsedilen yüksek hızlar günlük kullanım için gözle görülür bir şey ifade etmiyor. Windows 1 saniye daha hızı açılsın diye o kadar para vermeye değmez. Bu arada cidden bir saniye :D.
Genel olarak Z490 daha stabil ve yüksek performanslı işlemciler için kullanılıyor. Tabii modelden modele özellikleri de değişiklik gösteriyor. En büyük artısı OC yapmana olanak sağlıyor tabii bunu işlemcinin de desteklemesi gerekiyor. Onun dışında işlemcide frekans sınırı varsa onu kaldırıyor daha yüksek MHz sahip RAM kullanabiliyorsun.

M.2 SSD yani o bahsedilen yüksek hızlar günlük kullanım için gözle görülür bir şey ifade etmiyor. Windows 1 saniye daha hızı açılsın diye o kadar para vermeye değmez. Bu arada cidden bir saniye :D.
Genel olarak Z490 daha stabil ve yüksek performanslı işlemciler için kullanılıyor. Tabii modelden modele özellikleri de değişiklik gösteriyor. En büyük artısı OC yapmana olanak sağlıyor tabii bunu işlemcinin de desteklemesi gerekiyor. Onun dışında işlemcide frekans sınırı varsa onu kaldırıyor daha yüksek MHz sahip RAM kullanabiliyorsun.

İşlerimde faydası oluyor sadece açılıp kapanma olarak bakmamak lazım. Ayrıca SATA'ların kablo vs uğraşmak yerine hem daha yenilikçi ve hızlı yani 2-3 sene sonrasını da düşünmek lazım PCI-e 4.0 da var bu kartlarda daha ileri olarak düşünüyorum.

MSI MAG Z490 TOMAHAWK 4800MHz(OC) DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA

Bu indirimde sanırsam sizce güzel bir kart mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı