i5 11400 oyunlarda 99 derece oluyor

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar bu durumda bir hata mı var? İlk gördüğümde bug falan oldu zannettim ama normalden düşük FPS ve droplar olunca durum netleşti, 1 senedir termal macun değiştirilmemiş. Sizce bu sorun sadece termal macundan mı kaynaklanıyor? Virüs taraması yapıldı fakat sonuç çıkmadı.

Arkadaşlar bu durumda bir hata mı var? İlk gördüğümde bug falan oldu zannettim ama normalden düşük FPS ve droplar olunca durum netleşti, 1 senedir termal macun değiştirilmemiş. Sizce bu sorun sadece termal macundan mı kaynaklanıyor? Virüs taraması yapıldı fakat sonuç çıkmadı.
Stok fan ile bu işlemci çok ısınıyor. Eğer stok fan ise soğutucu almanızı öneririm. Aynı işlemci bende de var soğutucu ile en sağlam oyunda en fazla 80 gördüm.

Stok fan ile bu işlemci çok ısınıyor. Eğer stok fan ise soğutucu almanızı öneririm. Aynı işlemci bende de var soğutucu ile en sağlam oyunda en fazla 80 gördüm.

Önceden böyle bir sorun yokmuş son 1 2 haftadır başlamış droplar, sonrasında sıcaklık değerine baktık zaten.

Yine de stok fanı degiştiricez sıvı soğutma ya da sizin önerdiğiniz kule tipi soğutucu alacağız.

Kısa vadeli çözüm fanı söküp genel temizliğini yapmak ve macunu yenilemektir. Ardından gürültüyü kabullenip CPU fanının hızını arttırmaktır. Böylece en azından kullanılabilir seviyelere çekebilirsin.

Uzun vadeli çözüm ise arkadaşın dediği gibi 400 - 500 TL'lik bir soğutucu almakta yatıyor.

Geri
Yukarı