i5 11400 sistemde siyah pikseller

umutdmrkl

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarı yeni topladım ama kaç haftadır uğraşıyorum kim bilir. Her şeyi toplayıp bir araya getirdikten sonra bilgisayardaki çoğu program ve oyun takılıyordu aşırı derecede. Anakartı iade edip farklı anakart aldım sorun çözülmedi. SSD aldım takılma sorunu falan çözüldü ancak hala sorunlar var. Discord'da profil fotoğraflarında piksel hataları var, fareyi hareket ettirince bunlar da değişiyor. Bir kere görev çubuğundaki simgeler siyaha falan dönüyordu yavaş yavaş. Hiç anlam veremediğim bir sürü sorun oluyor. Sorunlardan yola çıkarak hangi parça sıkıntılı ya da APU sistem olduğu için falan normal mi, yardımcı olursanız çok sevinirim. Hataların fotoğraflarını bırakıyorum.

Sistemim:
  • i5 11400.
  • ASUS H510M-K
  • Corsair 2x8GB RAM.
  • Zalman S2 tg.
  • FSP 60AHBC 700W.
  • WD Black 1TB.
  • Kioxia 960GB SATA SSD.

unknown[1].png

Eki Görüntüle 1038734

unknown[1].png

unknown[1].png

Dosya Ekleri

• 1621859506651.png
    1621859506651.png
    40,8 KB · Görüntüleme: 47
Bende de oldu Vanguard özelliği ile birlikte oyun açılırken bazen donmalar da yaşıyor sebebi şu olabilir: Oyun çok oyunculu olduğu için oyuna girmeden önce bir tarama yapıyor, bu tarama bazen hileleri tespit edemiyor. Herkesin Valorant dosyalarını tarıyor ve bu tarama biraz ağır geçiyor. Bu sebeple olabileceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı