i5-11400 ve 3070 sistemde FPS düşüyor

ecuse

Hectopat
Bilgisayarimin ozellikleri su sekilde:
  • ASUS TUF 3070 v2.
  • Intel i5 11400.
  • 16 GB RAM.
  • 650W PSU.
  • 500 M.2 SSD.
1080p monitörümde FPS 144'e sabitliyorum PUBG'de orta ayarlarda bile FPS düşmesi yiyorum. Sebebi PSU'dan mi yoksa baska bir ayar mi yapmam gerekiyor? Driverlari da guncelledim. Farkli oyunlarda da ayni problemi yasiyorum. PUBG'de test ettim ve bazen GPU ve islemci kullanimi %50lere geliyor yani birbirine cok yaklasiyor. Internetten inceledigim videolarda ultra ayarlarda ortalama 180-220 FPS aliyor cogu kisi. Yardimci olursaniz sevinirim. Bu arada 3070 oncesi 3060 Ti kullaniyordum ve FPS dusmesi yoktu.

İşlemcinin kilidi açık mı? Stok soğutucu ile ısınmasın diye o işlemci kendini kısıtlıyor. İnternetteki videolarda bu ayar açık.
Bakin bunu bilmiyordum geldigi gibi duruyor, hem bende stok sogutucu var acsam sogutucu bunu kaldirir mi ? Ya cok oynamiyorum ancak test icin acacagim ucuz is gorecek sogutucu var mi bildigin islemciyi tasiyacak ? kullanmadigim icin fazla para harcamakta istemiyorum bu sebeple max 200 lira ayirayim

Bu arada bu kilidi nasil acarim bilginiz var mi ? Herhangi bir kaynak cok iyi olur.

Normalde güçlü bir işlemci ama stok halde, güç limiti kapalı geliyor. Sırf ısınmamak için. Açarsan stok soğutucu ile 85-90 derecelere geliyor. Onun için ayrıca bir konu açın isterseniz bilen daha detaylı öneri yapacaktır.
Technopat'ın Youtube kanalında I5 11400 ile ilgili video var bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı