i5-11400 ve RTX 3060 sisteme PSU önerisi

@shinei Orası da var ama oyunlarda da hemen kapanmıyor. Örneğin GTA'da bir süre oynadıktan sonra ve Valorant'ta 5-6dk sonra kapanması vs.
Sonkez daha sıcaklıklar normalken bir Power testi yapsın, değerlere güzelce baksın. Siyah ekran yerse bence sorunu PSU'ya bağlayabiliriz gibime geliyor. Başka kapanma nedeni aklıma gelmiyor çünkü.
17. dakikada uygulama kapandı testi ilk başlattığımda cpu sıcaklığı 100 derece oldu 2 saniye sonra 80 e düştü 10 saniye sonra 76 ya düştü sonra bitene kadar 77-76 arası gitti geldi.
Gpu sıcaklığıda 76 da sabit kaldı

@berkay.tknn İlk başta nasıl 100 oluyor? Doğru baktığına emin misin? Neyse, 2 saniye sonra geçmesi biraz örtbas edebilir ama ilginç. 100 hariç diğer değerler gayet normal. Bende o değerleri alıyorum strese testlerinde.
17. dakikanın sonunda uygulama mı kapandı yoksa PC mi? Orasını anlamadım. Siyah ekran vs. yedin mi hiç? Hiç hata aldın mı peki? Uyarı verdi mi?

@berkay.tknn İlk başta nasıl 100 oluyor? Doğru baktığına emin misin? Neyse, 2 saniye sonra geçmesi biraz örtbas edebilir ama ilginç. 100 hariç diğer değerler gayet normal. Bende o değerleri alıyorum strese testlerinde.
17. dakikanın sonunda uygulama mı kapandı yoksa PC mi? Orasını anlamadım. Siyah ekran vs. yedin mi hiç? Hiç hata aldın mı peki? Uyarı verdi mi?
17. dakikada uygulama kapandı siyah ekran mavi ekran vs yemedim oyunlardada böyle oluyor. Sadece bir kere mavi ekran yedim hangi oyun hatırlamıyorum

1. dakikada çektiğim fotoğraftaki grafiğe bakarak ilk öne 100 e fırlayıp sonra 80 e indiğini görebiliyoruz

Dosya Ekleri

• B8B303F3-E658-4D0C-A7C7-E355E9FFF071.jpeg
    B8B303F3-E658-4D0C-A7C7-E355E9FFF071.jpeg
    181,1 KB · Görüntüleme: 10
  • D4CB7BA1-AA0D-4312-B99A-5D1A730753D7.jpeg
    D4CB7BA1-AA0D-4312-B99A-5D1A730753D7.jpeg
    179,2 KB · Görüntüleme: 14
@berkay.tknn Şimdi oyunlarda ve uygulamada siyah ekran, kapanma vs. yemedin değil mi? Mavi ekran yediysen doğru mavi ekran hata analizine. 🙂
Önceden konu açmıştın sanırım. Oraya niye Minidump dosyalarını atmadın?

Ben buradaki yorumlara göre ilk önce işlemci soğutucu montajını sil baştan yaptırmanı öneririm. Termal macun yenilensin. Hatta olmuşken iyi bir fan ile stok soğutucuyu değiştir. Buradan iyi bir intel soğutucu önerisi yapsınlar. Sorun büyük ihtimal çözülür. Yok gene devam ederse yeni bir psu alırsın. O 600 watt olduğunu iddia edip bu sistemi bile besleyemeyen psu yu da bize ifşa edersin. Bir daha o modelin yakınına bile uğramayız. Ama sahte cooler master olabilir. Çünkü cooler master iyi bir marka.
Ben şu anda kullandığım i3 10100f ve gtx 1050ti lı sistemimi toplarken platoon 500w lık psu su vardı. Kabloları kasaya kısa geldi. Toplayan arkadaş tam ek bir kablo vesaire öneriyorken istersen benim 450w lık psu yu takalım sisteme yeter dedi. Psu ları kıyasladık. Şuan kasada ama markasını unuttum. 80+, uzun çift çıkış kablolu, 450w lık bir psu. Platoon'un 500w olduğunu iddia ettiği psu nun 12volt için verdiği amper değeri arkadaşın taktığı psu nun aynı 12 volt in verdiği amper değerinin yarısı yarısı. Yanı watt değeri de yarısı. Biri 450watt, diğeri 500watt olduğunu iddia ediyor. Ucuz etin yahnisi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı