i5 11400 vs R5 4650G sistem

EdirneliHoca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba masaüstü bir oyun bilgisayarı toplayacağım ekran kartı fiyatlarından dolayı biraz ertelenmiştim. Düşecek gibi durmuyor. Şöyle bir tavsiye almıştım. Ekran kartı alana kadar idare eder diye. Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum. Bu konulara biraz uzağım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210615_133445.jpg
    IMG_20210615_133445.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 41
Merhaba masaüstü bir oyun bilgisayarı toplayacağım ekran kartı fiyatlarından dolayı biraz ertelenmiştim. Düşecek gibi durmuyor. Şöyle bir tavsiye almıştım. Ekran kartı alana kadar idare eder diye. Sizin de yorumlarınızı merak ediyorum. Bu konulara biraz uzağım yardımcı olursanız sevinirim.

AMD R5 4650G sistem oyun performansı olarak çok daha iyidir. İşlemci performansı olarak ise çok yakın. Benim önerim R5 4650G sistemdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlar?

CS:GO tarzı fazla ekran kartını fazla kullanmayan oyunlar oynayacaksan 11400 daha iyi olur.
Call of Duty gibi oyunlar oyunayacaksan 4650G sistem daha iyi olur.
@EdirneliHoca

i5-11400 e-spor oyunlarında seni bir yere kadar götürecektir. 3A oyunlarda iki işlemcinin dahili grafik birimi de tam olarak tat vermez sana. Tavsiyem 11400 ile toplayıp ekran kartını sonradan dahil etmen olur.

Geri
Yukarı