i5 11400F 6600XT sistem 14.700TL

Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Fiyatlardan korkumdan 16K'ya 6600 almıştım. Şimdi 6600XT modelleri 14K'da görmek üzüyor.
Ama en azından başkaları üzülmemiş olur. Amaç da bu zaten 🙂.

Hocam laptop ile masaüstü karşılaştırılmaz ki.

Yok hocam ekran kartı üzerinden yürüdüm sadece.

Aynı şeyi ben de yaşıyorum. Fiyatlardan korkumdan 16K'ya 6600 almıştım. Şimdi 6600XT modelleri 14K'da görmek üzüyor.
Ama en azından başkaları üzülmemiş olur. Amaç da bu zaten 🙂.

Hocam laptop ile masaüstü karşılaştırılmaz ki.

Hocam parçaları tek tek toplayınca kasa PSU hariç 14700 zaten :).
Sadece kasa PSU bedavaya gelmiş oluyor.
Bu kasa ve PSU ne kadar kaliteli orasıda tartışılır.
Genel olarak bir fiyat düşüşü var bu sisteme özgü değil.

Vallahi canım sıkıldı. Gece gece. Vardır bunda da bir hayır.
Screenshot_2022-01-16-22-47-53-884_com.google.android.gm.jpg

RAM değiştirilirse iyi sistem.
16K'ya 6600 sistemler var o yüzden mantıklı.
ama şunu da fark ettim fiyatlar yavaş yavaş düşüyor. Hadi inşallah bir hayalimiz var 16K'ya 3060 Ti sistem bulmak gibi. Ne kadar ben alamayacak olsam da.

Hocam PSU değişmesi gerek ileride diğer sistem parçalarına sorun yaratabilir.

Hocam PSU değişmesi gerek ileride diğer sistem parçalarına sorun yaratabilir.
PSU ile kötü bir tecrübeniz mi var böyle yazıyorsunuz değişmesi lazım diye yoksa kulaktan dolma bilgiyle mi değişmesi lazım diyorsunuz. Kullandınız mı hiç? Ben 1 senedir RTX 2060 ile kullanıyorum hiçbir sorunu olmadı hatta 1 sene boyunca birçok defa en az 20-30 defa elektrikler gitti, voltaj düştü hiçbir sıkıntı vermedi.

PSU ile kötü bir tecrübeniz mi var böyle yazıyorsunuz değişmesi lazım diye yoksa kulaktan dolma bilgiyle mi değişmesi lazım diyorsunuz. Kullandınız mı hiç? Ben 1 senedir RTX 2060 ile kullanıyorum hiçbir sorunu olmadı hatta 1 sene boyunca birçok defa en az 20-30 defa elektrikler gitti, voltaj düştü hiçbir sıkıntı vermedi.

Hocam olabilir ama şahsen böyle bir sisteme çok tercih etmem başka ürün yapımcılarının Power Supply yapmalarını ama tabii kullanılabilir ileriki zamanlarda bir sorun oluştuğunda anakart yanması voltaj sorunları yüzünden kısa devre yapmaları çok üzücü olur 400 500 TL için 6000 7000 TL'lik olmayalım ama yanlış anlaşılmasın kesin olacak diye bir şey yok Corsair dede aynı sorun olabilir bunda da.

Hocam olabilir ama şahsen böyle bir sisteme çok tercih etmem başka ürün yapımcılarının Power Supply yapmalarını ama tabii kullanılabilir ileriki zamanlarda bir sorun oluştuğunda anakart yanması voltaj sorunları yüzünden kısa devre yapmaları çok üzücü olur 400 500 TL için 6000 7000 TL'lik olmayalım ama yanlış anlaşılmasın kesin olacak diye bir şey yok Corsair dede aynı sorun olabilir bunda da.
Gamegaraj zaten 2 sene garanti veriyor her parça için PSU kaynaklı bir sorun olsa da olmasa da değişim yapıyorlar. 2 Sene kafa rahat ondan sonra artık şans işi o zaman isterse değiştirir tabi. Genelde forumlarda bilinmedik marka oldu mu direkt gömüyorlar, bu her parça için geçerli ama kullanmadan bilemeyiz. O yüzden ben daha önce kullanmadığım ve bilmediğim bir ürün için alınmaz veya alınır demem.

Geri
Yukarı