Çözüldü i5 11400F boşta 70 derecenin altına inmiyor

• Konuyu başlatan ERA57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 953
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ERA57

Centipat
Daha fazla  
i5 11400F boştayken bile 70 dereceden aşağı inmiyor şaka gibi termal macunu ince bir tabaka şekilde sürdüm fanda gayet normal bir şekilde takılı bakımı da yapıldı fakat bu sıcaklık değeri nedir böyle anlaşmış değilim sanki OC yapılıyorum nedeni sizce nedir fikri beyanı olan var mıdır?

hjkhk.png

Çözüm
İşlemcinin voltajı da düşük, o yüzden geriye kullanılan soğutma kalıyor. Stok soğutucu o işlemci için yetersiz. Kule tipi almanız lazım. Ama boştayken de bu kadar yüksek olmamalı, o yüzden kasanızın kötü bir soğutmaya sahip olduğunu varsayıyorum. Kasanızı ve oda sıcaklığını da belirtir misiniz?
İşlemcinin voltajı da düşük, o yüzden geriye kullanılan soğutma kalıyor. Stok soğutucu o işlemci için yetersiz. Kule tipi almanız lazım. Ama boştayken de bu kadar yüksek olmamalı, o yüzden kasanızın kötü bir soğutmaya sahip olduğunu varsayıyorum. Kasanızı ve oda sıcaklığını da belirtir misiniz?

Çözüm
kardeşim İntel Stok soğutucu o kadar kötü ki. Arkadaşımın i5-9400 işlemcisi Valorant oynarken 100 dereceye çıkıyordu. 110 Liraya aldığımız rastgele marka bir soğutucu taktık. Boşta 30 derece, oyun içi 50yi görmüyor, stress testine soktuk 60 derece bile olmadı

Bence soğutucuyu düzgün takamadın o yüzden bu kadar sıcak.

O kadar acemi değilim :))

Stok soğutucu var ve kasa eski bir tip Önceliğim Monitör en son yeni Kasaya geçmeyi planlıyorum Oda sıcaklığı 30-25 derece falan Muhtemelen Kule tipi soğutucuya geçiş yapacağım Bana önerebileceğiniz orta sekmen Bir sogutucu var mıdır?

Kardeşim Intel Stok soğutucu o kadar kötü ki. Arkadaşımın i5-9400 işlemcisi Valorant oynarken 100 dereceye çıkıyordu. 110 Liraya aldığımız rastgele marka bir soğutucu taktık. Boşta 30 derece, oyun içi 50'yi görmüyor, stress testine soktuk 60 derece bile olmadı

O zaman Kule tipi bir soğutucuya geçme vakti geldi bir de onu deneyelim bakalım.

O zaman Kule tipi bir soğutucuya geçme vakti geldi bir de onu deneyelim bakalım.
galiba snowman m200'dü modelin adı, yorumları ve fiyatı epey tatlı

Stok soğutucu var ve kasa eski bir tip Önceliğim Monitör en son yeni Kasaya geçmeyi planlıyorum Oda sıcaklığı 30-25 derece falan Muhtemelen Kule tipi soğutucuya geçiş yapacağım Bana önerebileceğiniz orta sekmen Bir sogutucu var mıdır?

İndirimdeyken bunu alabilirsiniz.

Olayın acemilikle alakası yok, ben de RTX 2080'in DP kablosunu takmayı unutup kart bozuldu diye kartı parçalamıştım sinirden.

Yeni konular

Geri
Yukarı