i5 11400F boşta 90 derece oluyor

katryterry56

Decapat
Daha fazla  
İşlemci için termal macun aldım. Üstüne kule tipi fan aldım. Taktım fanı, sürdüm termal macunu ama durum daha da kötüleşti. Şu an boşta 90 derece olup duruyor. Kapatıyorum PC'yi, açmıyorum. i5 11400F, RX6700, H510M-K...

İşlemci için termal macun aldım. Üstüne kule tipi fan aldım. Taktım fanı, sürdüm termal macunu ama durum daha da kötüleşti. Şu an boşta 90 derece olup duruyor. Kapatıyorum PC'yi, açmıyorum. i5 11400F, RX6700, H510M-K...

Tek çözüm voltaj düşürmek. Bazı işlemciler aynı diğer işlemcilere göre farklılık gösterebilir. Ancak bu kadar da ilk defa gördüm. Bir zamanlar boşta 80 derece alan biri olarak söylüyorum. Voltaj düşürmek çözüm olur net.

Artı -1 Eksi

Dediklerinizden sonra açıkçası donanımsal bir arıza olduğunu düşünüyorum işlemciyi servise vermenizi tavsiye ediyorum.

Tek çözüm voltaj düşürmek. Bazı işlemciler aynı diğer işlemcilere göre farklılık gösterebilir. Ancak bu kadar da ilk defa gördüm. Bir zamanlar boşta 80 derece alan biri olarak söylüyorum. Voltaj düşürmek çözüm olur net.

Yapabileceğiniz en saçma şeylerden biri voltaj düşürmek olur hatta yanlış bilmiyorsam zaten yapamazsınız. Aynı işlemciyi kullanıyorum boşta 35 derece. Soğutucu ile işlemci yeterince temas etmiyordur.

Termal bakım yapmadan önce sıcaklık normal miydi?

Yapabileceğiniz en saçma şeylerden biri voltaj düşürmek olur hatta yanlış bilmiyorsam zaten yapamazsınız. Aynı işlemciyi kullanıyorum boşta 35 derece. Soğutucu ile işlemci yeterince temas etmiyordur.

🤣🤣🤣Hocam ne diyorsunuz. Aynen voltaj düşüremiyoruz.🤣 ben o yüzden 20 derece daha düşük alıyorum. Her 5600 veya her 12100F aynı performansı aynı sıcaklığı aynı potansiyeli vermez.

Termal bakım yapmadan önce sıcaklık normal miydi?

Sıcaklıklarım yine sıkıntılı sıcaklıkdaydı oyunda 85 90 derece yaptım bakımı şimsi boşta 90 derece oluyor bir anda

Soğutma bloğundaki jelatini sökmeyi unutmuş olabilir misiniz?
Yok dikkat ettim

Soğutucu ve termal macun modeli ne? Fan düzgün oturmuş mu?
Gametech 2.0 arctic mx4 evet düzgün oturmuş bi şekilde

Termal macunu fazlamı sıktım acaba yanlara falan taştıysa o yapmış olabilirmi

Geri
Yukarı