I5 11400F değerleri normal mi?

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bu değerler normal mi 11400F için? Bir de package denilen sıcaklığa mı bakmak gerekiyor CPU'ya mı?

Kule tipi soğutucu alacağım ama yine de bu değerler eğer normalse vazgeçebilirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-01-11 220226.png
    Ekran görüntüsü 2023-01-11 220226.png
    8,2 KB · Görüntüleme: 43
Stok soğutucu kullanıyorsanız değiştirin. Uzun vadede sağlıklı sıcaklıklara benzemiyor.

Stok soğutucuysa normal ama değerler normal değil. Kule tipi soğutucu alın geçin zarar vermez 90 derece ama uzun süreli kullanım için önermiyorum.

Arkadaşlar bu değerler normal mi 11400F için? Bir de package denilen sıcaklığa mı bakmak gerekiyor CPU'ya mı?

Kule tipi soğutucu alacağım ama yine de bu değerler eğer normalse vazgeçebilirim.
Benimde aynısı amd işlemcimde olmuştu şaka gibi bir şey oldu servise gönderdim sorun yok deyip geri yolladılar geldiğinde düzelmişti :D

Throttle stop üzerinden TS bench yaptım 7680 MB 12 threads 1-2 dakikanın sonucunda oluşan tablo. MSI Afterburner ile baktığımda 90 gözüküyor oyunlarda. RDR'de ise 95.
Hocam mümkünse RDR oynamayın daha. Kasanızı temizlemeyi deneyebilirsiniz. Termal macunu yenileyin. Bütçeniz var ise yeni bir fan almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Yani 80 dereceyi geçtiğinde stok soğutucudan öyle bir ses geliyor ki sanki evde elektrikli süpürge çalışıyor gibi oluyor.

Hocam mümkünse RDR oynamayın daha. Kasanızı temizlemeyi deneyebilirsiniz. Termal macunu yenileyin. Bütçeniz var ise yeni bir fan almanızı şiddetle tavsiye ederim.
Diğer arkadaşların tavsiyesi doğrultusunda ID Cooling SE-214-XT alacağım muhtemelen.

Geri
Yukarı