i5 11400F için 1500TL soğutucu önerisi

431168

Hectopat
Makaleler
4
RAM
Ballistix 2x8 3200Mhz
Ekran kartı
Palit RTX3060ti
Anakart
MSI B560M Pro
İşlemci
İntel i5 11400F
Merhaba,
Geçtiğimiz gün kardeşim için Aquarius Mesh kasa hazır sistem satın aldım. Stok fan ile oldukça yüksek sıcaklıklarda çalışmakta. Kasa da değişiklik yapmayı planlıyoruz.
Maksimum bütçe 1500 lira olacak şekilde sıvı soğutucu önerisinde bulunabilir misiniz?
Teşekkür ederim.

Gayet haklısınız fakat laf anlatamıyorum. Önerdiğim SE224-XT model soğutucuyu beğenmeyip sıvı soğutucunun daha kararlı çalışacağını iddia ediyor. Üyeliği yok, sayfada ki yazılanları takip edecek. Sizin önerilerinize göre hareket edecektir.

Tabii kıymetli arkadaşlar daha bilgilidir ama 200-300 liralık orta-üst segment arası bir soğutucu bile içinden çıkandan daha iyi olacaktır. O bütçeyi boşa harcamayın.

11600 ile kullanıyorum. Fiyatına göre mükemmel bir iş çıkarıyor öneririm. Snowman T6 ayarında.

Kule tipi bir soğutucu alıp kalan bütçeyle farklı harcamalar yapılabilir. Örneğin SSD alınabilir bilemiyorum, yoksa ekipman alınabilir. 1.5K bütçeyi sadece soğutmaya harcamaya gerek yok. Kaliteli bir macun + soğutucu ile bir sorun yaşanmaz.

Fakat amaç F/P olarak soğutmak değil hobi veya keyif ise sıvı soğutucu da alınabilir sonuçta kullanıcıya bağlı bir şey bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı