i5-11400F için anakart önerisi

Bütçe
2100

Yusufturkcan

Decapat
Daha fazla  
Kısa Özet: H510 yerine B560 chipset anakart almak için 1 ay daha sabretmeye, beklemeye değer mi ve 500 watt çok bilinmedik bir PSU APU bir sistemi idare eder mi sorularına yanıt arıyorum.

Merhaba 29 Eylül 2021 tarihinde GameGaraj üzerinden APU sistem (Leo APU Pro) almıştım ve beni 1 sene güzel götürdü ve şimdi yazın kazandığım para ile yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum ve eski APU sistemi kardeşime vermek istiyorum. Aslında tüm parçaları önceden planlayıp programlamıştım kafamda birkaç plan vardı hatta parçaları tek tek almaya da başlamıştım fakat telefonum kırıldı ve yeni telefon almam gerekti ve son 2 ürün kala bütçem çok dara düştü şu an elimde bu parçalar var.
  • Sapphire Pulse Radeon RX 6600
  • Intel i5-11400F
  • James Donkey 512 GB JD512 M.2 SSD
  • Corsair Vengeance 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 RAM
  • Seagate 3.5" 2 TB Barracuda HDD

Geriye anakart ve PSU kaldı ilk önce planım B560 bir anakart almaktı fakat H510 almak durumundayım çünkü kasada almam gerek ve kardeşim için PSU'yu 500 watt alsam çok bilindik bir marka olmasa bile bir APU sistemi idare eder mi yoksa 1 ay daha mı beklemeliyim diğer parçaları almak için sizce H510 yerine B560 almak için 1 ay beklemek mantıklı mı çünkü bu piyasada yarın ne olacağı bile belli olmuyor. Sadece 2000 lira bütçem kaldı internette 2.el anakart ve kasa baktım ama düzgüne pek gelemedim önerileriniz neler çok uzun hikaye gibi olduğu için özür dilerim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı