Photoshop için i5 6500 bilgisayar toplama

Anıl Akdemir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Babam için photoshop kullanabileceği ve kasmadan stabil olarak kullanabileceği, sıkıntı çekmeyeceği (bilgisayardan çok anlamıyor fotoğrafçı dükkanı olduğundan sadece photoshop ve günlük resim kopyalama yedekleme tarzı işlemler yapacak.) bir bilgisayar toplamam gerekiyor. Tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Ben şöyle bir bilgisayar topladım. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Toplam Fiyat : 2474,77 TL
6 Taksit Fiyat : 2688,90 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem çok yanlış. 2 nesil önceki Intel işlemci, anakart için de aynı şey geçerli. 3 nesil önceki ekran kartı...

Photoshop gibi programlar saf işlemci gücüne ihtiyaç duyduğundan ve Render için RAM miktarının fazla olması gerektiğinden Ryzen sistem toplamak çok daha mantıklı olur.

Bu bütçeye 16 GB RAM + R5 2400G'li bir sistem toplamak mümkündür. Şu an mobildeyim, eve geçince bir sistem tavsiyesinde bulunabilirim.

Sistem çok yanlış. 2 nesil önceki Intel işlemci, anakart için de aynı şey geçerli. 3 nesil önceki ekran kartı...

Photoshop gibi programlar saf işlemci gücüne ihtiyaç duyduğundan ve Render için RAM miktarının fazla olması gerektiğinden Ryzen sistem toplamak çok daha mantıklı olur.

Bu bütçeye 16 GB RAM + R5 2400G'li bir sistem toplamak mümkündür. Şu an mobildeyim, eve geçince bir sistem tavsiyesinde bulunabilirim.

Yalnız konu 2016'da açılmış. :) O zamana göre güzel bir sistem. Şuan önermeyiz tabi böylr bir sistem. Ayrıca bu tarz işler için Ryzen tercih edilmeli.

Merhaba, konu 2 sene öncesinin konusu ve genel olarak açıkçası piyasayı pek takip etmiyorum. Fakat o zamanın şartlarında o bütçeye göre işimizi gören bir sistem oldu, hala da sorunsuz bir şekilde kullanılmakta. Şuan piyasadaki ürünler hakkında bir bilgim yok. Arkadaşlar Ryzen mimarili işlemci tavsiye etmişler, araştırmak lazım fakat temel olarak bana kalırsa dikkat etmeniz gereken şeyler en az 16gb ram ve 250GB+ SSD almanız olur. Photoshop yeni yazılımlarla birlikte GPU'dan da destek alıyor sanırım fakat çok ileri seviye bir GPU ihtiyacı olcağını sanmıyorum. Ben bu sistemi babam için toplamıştım kendisi pek bilgisayardan anlamıyor sadece öğrendiği kadar photoshop yapıyor. O zamanlar param olsaydı eğer macOS işletim sistemli bir Apple ürünü tercih ederdim (configure edilmiş mac mini bence iş görür) çünkü windowsta ufak bi şeyi karıştırdığında gel format at demezdi ve uzun süre stabil olarak kullanırdı :)

Yalnız konu 2016'da açılmış. :) O zamana göre güzel bir sistem. Şuan önermeyiz tabi böylr bir sistem. Ayrıca bu tarz işler için Ryzen tercih edilmeli.

O kısmı fark etmemişim. Arkadaş neden yeni konu açmamış da eski konuyu hortlatmış ona sormak lazım. Neyse, bu bütçe civarlarında şöyle bir sistem toplanabilir.

ps.png

Hem sonradan ekran kartı eklemeye uygun hem de sizi gayet rahat ettirecek bir sistem. Eğer bütçeyi hiç aşamam diyorsanız R5 2400G yerine R3 2200G koyup, yine de güzel bir sistem toplayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı