i5 11400F için anakart tavsiyesi

Anlatamazsın dostum. Her şeyi i3-i5-i7 ve çekirdeğe bağlıyor. Sürüme değil.
sürüme değil çekirdek kullanım oranına bağlıyorum. Valo CS'de alırsın fps'ini fazla cpu kullanımı sağlamıyor zaten yalnız yeni nesil oyunlara geçince görürüm. Örnek Unbound. %70 80'e yakın kullanım sağlıyor 11700k'da bile. Siz anlamıyorsunuz dostum. Kullanmamışsın 4-8 izlek işlemci boş yapıyorsunuz.
Gidiyorsunuz adama 12100f öneriyorsunuz. 12100f alacağına biraz daha para eklesin 12400f alsın uzun yıllar rahat rahat kullansın.

sürüme değil çekirdek kullanım oranına bağlıyorum. Valo CS'de alırsın fps'ini fazla cpu kullanımı sağlamıyor zaten yalnız yeni nesil oyunlara geçince görürüm. Örnek Unbound. %70 80'e yakın kullanım sağlıyor 11700k'da bile. Siz anlamıyorsunuz dostum. Kullanmamışsın 4-8 izlek işlemci boş yapıyorsunuz.
1670776642665.png

Yıllarca kullandım sonrada sattım. Hatta laptopumda bile i3-3110M vardı. Millete sallamaktan başka vasfınız yok.

Sürüme değil çekirdek kullanım oranına bağlıyorum. Valorant CS'de alırsın FPS'ini fazla CPU kullanımı sağlamıyor zaten yalnız yeni nesil oyunlara geçince görürüm. Örnek unbound. %70 80'e yakın kullanım sağlıyor 11700K'da bile. Siz anlamıyorsunuz dostum. Kullanmamışsın 4-8 izlek işlemci boş yapıyorsunuz.
Gidiyorsunuz adama 12100F öneriyorsunuz. 12100F alacağına biraz daha para eklesin 12400F alsın uzun yıllar rahat rahat kullansın.

Önerilerin için teşekkürler fakat arkadaşlar bütçem doğrultusunda bir öneri yaptılar(5200 TL en fazla göze alabileceğim paraydı)
11400F ile 12100F arasında 1000 TL fark var ya işlemciden ya anakarttan kısmam gerekiyordu beni 1000 TL masraftan kurtardılar.

Gönlüm isterki en çok çekirdekli en performanslı işlemcileri kullanayım fakat gerçekliğimle sınırlıyım yeterli param olmadığı için işlemciyi 1 sene civarı idare etsin 13. nesil işlemciler çıkınca satıp yükseltme(I5-I7) yaparım kafasıyla bakıyorum biraz ayrıca oyun fiyatları malumunuz 200-300 TL bundan dolayı daha çok FPS oyunlar oynuyorum

İşlemcinin şimdilik benim kullanımım için uygun olduğunu sanıyorum oyun testlerine falan baktım gerçekten arada CPU kullanım farkı var ama benim oynadığım oyunları oynattığı için bu farkı çok hissetmeyeceğim diye düşünüyorum.

İleriki yaşlarımda ekonomik olarak özgürlüğümü tam olarak elime aldığımda gerçekten paradan kısmadan bir bilgisayar toplayacağım fakat şimdilik kısmak durumundayım.

Tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ederim iyi sosyaller.

Geri
Yukarı