I5 11400F için soğutucu önerisi

efe2839

Decapat
Daha fazla  
Ben İncehesap'tan 21 haz 2022 tarihinde bu sistemi aldım Falcon 3050 | Intel i5 11400F | 2 x 8 GB DDR4 | RTX 3050 8 GB | 240 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com oyun vb. şeyler için kullanıyorum geldiğinden beri Valorant'ı durmadan oynuyorum ve bugün işlemci sıcaklığına bir bakayım dedim ve şok geçirdim 99 derece. Bunun için işlemci soğutucu almaya karar verdim sizden öneri istiyorum 1000 TL altı olması lazım ve iyi soğutma şimdiden teşekkürler. Ve belirtmek isterim 2 aydır 99 dereceyle oynadım ömrü ne kadar kısalmıştır?

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu videoyuda izlemeni tavsiye ederim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim gibi bundan bir tane alıyorsun, sonra ne ses duyuyorsun ne de sıcaklık hissediyorsun. 🤙

Edit: Kullanım sonrası değerleri de yazmak istedim. Bu sıcaklarda (klimasız odada) boşta 33-34, P95 stress test 70 altında, oyunlarda ~60 derece.

Sarı sitede uygun Cooler Master ilanları var:

250 TL'ye bu ürün çok iyi.

Yani uçmaya gerek yok.

Benim gibi bundan bir tane alıyorsun, sonra ne ses duyuyorsun ne de sıcaklık hissediyorsun. 🤙

Edit: Kullanım sonrası değerleri de yazmak istedim. Bu sıcaklarda (klimasız odada) boşta 33-34, P95 stress test 70 altında, oyunlarda ~60 derece.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...eezer-esports34-duo-sogutucu-1039647949/detay hocam şu ikinci el güvenebilir miyim önerir misiniz?

Sarı sitede uygun Cooler Master ilanları var:

250 TL'ye bu ürün çok iyi.

Yani uçmaya gerek yok.

Hocam şu nasıl https://www.sahibinden.com/ilan/iki...eezer-esports34-duo-sogutucu-1039647949/detay

O ürünü bilmiyorum. İyi görünüyor ama bilgim yok. Yukarda öneren arkadaş biliyor.
Oradan ikinci el olarak alacaksanız hem sıkı pazarlık yapın hem de "Param Güvende" ile alın.
Cooler Master kullanıyorum. İşlemcim de i5-11400f ve ben memnunum. Arctic MX4 macunu uygulayıp kullandım. Stok fanla 90 dereceleri ben de gördüm.
Arctic MX4 + Cooler Master kule tipi soğutucu ile en baba oyunlarda bile işlemci serin.
Yani 250-300 TL'ye çözüm varken abartmaya da gerek yok. Tercih sizin tabi ki.

O ürünü bilmiyorum. İyi görünüyor ama bilgim yok. Yukarıda öneren arkadaş biliyor.
Oradan ikinci el olarak alacaksanız hem sıkı pazarlık yapın hem de "Param Güvende" ile alın.
Cooler Master kullanıyorum. İşlemcim de i5-11400F ve ben memnunum. Arctic MX4 macunu uygulayıp kullandım. Stok fanla 90 dereceleri ben de gördüm.
Arctic MX4 + Cooler Master kule tipi soğutucu ile en baba oyunlarda bile işlemci serin.
Yani 250-300 TL'ye çözüm varken abartmaya da gerek yok. Tercih sizin tabii ki.

Sağ olun hocam tercih değişti aileyide zorlamamak gerekiyor ama önerdiğiniz Cooler Master İstanbul'da ben İzmir'de yaşıyorum İzmir'den 2. el bir soğutucu önerirseniz çok müteşekir olurum şimdiden.

Şu ilan sahibine bir sorun bakalım. Sadece fan satışı mı bu, set olarak mı satıyor?

Sordum hocam dönüş yapacağım set ise almamı önerir misiniz 120mm ama 400 TL kaçmaz değil mi?

Geri
Yukarı