i5 11400F ile RTX 3060 Ti darboğaz yapar mı?

syee

Centipat
Merhaba sevgili arkadaşlar özetle sistemim.

i5 11400F 4.2 GHz Boost'lu.
RTX 3060 Ti OC.
3200MHz 16 GB RAM.
500 GB SSD.
Arkadaşlar Valorant'ta orta ayarlarda 250 200 arası FPS alıyorum 1600 serili ekran kartlı insanlarda hemen hemen aynı FPS'yi alıyor YouTube videolarından gördüğüm kadarıyla oyun içinde sohbet ettiğim insalarda hemen hemen aynı çekinerek soruyorum sizce normal midir bu sisteme bu değerler yoksa darboğaz meselesimi yiyorum cevaplayan herkese teşekkürler iyi forumlar.

Valorant'ta olan şeye darboğaz denemeye bin şahit bile az. 200 FPS alıyorsan ortada darboğaz aramana gerek yok. :)

Sizce uygun bir işlemci midir bu ekran kartına herhangi bir sıkıntı çıkarır mı stock fanı değiştireceğim 1 hafta içerisinde Snowman galiba hatırlamıyorum kule tipi 3 fanlı kötünün iyisi bir şey takacağım yorumlarınızı merak ediyorum teşekkürler cevaplayan herkese.

Sizce uygun bir işlemci midir bu ekran kartına herhangi bir sıkıntı çıkarır mı stock fanı değiştireceğim 1 hafta içerisinde Snowman galiba hatırlamıyorum kule tipi 3 fanlı kötünün iyisi bir şey takacağım yorumlarınızı merak ediyorum teşekkürler cevaplayan herkese.

Çıkarmaz 3070'e kadar besler o işlemci soğutucu olarak bunu alabilirsin:

@syee

Valorant oynuyorsan ekran kartını besleme konusunda takılmana gerek yok, AAA oyunlarda daha çok dikkat etmen lazım ona.

@Sir Benjamin

Cahilliğime verin AAA oyunlar tam olarak ne demek?

Triple A diye de geçer, büyük sayılabilecek bir yayıncı tarafından geliştirilen veya yayımlanan üst bütçeli oyunlar. Çoğunlukla grafiklerinden ve singleplayer olmalarından dolayı ortak özellikleri ekran kartına daha çok yüklenmeleri bu yüzden darboğaz konusunda onları daha çok öne atıyorum.

Geri
Yukarı