i5 11400F işlemci 4K'yı destekler mi?

Daha fazla  
4K'yı desteklemede anakartın ve ekran kartının desteğinin olup olmamasının önemli olduğunu biliyorum fakat işlemci de bu konuda önemli mi? Ekran kartı ve anakart gibi işlemcinin de çözünürlük destekleme sınırı var mı?

Anladım i5 11400F'ye o zaman rahatlıkla destekler diye düşünüyorum 4K'yı, çok da kötü bir işlemci değil çünkü.

4K bir şeyler oynayabilmeniz için ekran kartınızın bayağı okkalı bir arkadaş olması lazım 11400F %90 4K da çoğu kartı besler ama asıl olay ekran kartında bitiyor sağlam bir kart almanız lazım.

4K bir şeyler oynayabilmeniz için ekran kartınızın bayağı okkalı bir arkadaş olması lazım 11400F %90 4K da çoğu kartı besler ama asıl olay ekran kartında bitiyor sağlam bir kart almanız lazım.
Rtx 3090 alacam.

Amacın nedir? 4K ekran mı var? Sadece masaüstü 4K yapacağım dersen, evet yaparsın ama 4K oynayacağım dersen işlemci değil ekran kartı olay.

Şu anki monitörüm 1080 piksel ekran kartım 3080 Ti ve işlemcim ile darboğaz yapıyor, ileriye dönük RTX 3090 almayı düşünüyorum ve bu dar boğazdan kurtulmak için de 4K monitör alacağım. O yüzden bu konuyu açtım, yeni işlemci ve anakart almak daha pahalıya mal olacak o yüzden ikinci el 4K'lık bir monitör almak daha mantıklı geldi. Bu şekilde de darboğaz sorunundan kurtulmayı düşünüyorum.

Rtx 3090 alacam.

Şu anki monitörüm 1080 piksel ekran kartım 3080 Ti ve işlemcim ile darboğaz yapıyor, ileriye dönük RTX 3090 almayı düşünüyorum ve bu dar boğazdan kurtulmak için de 4K monitör alacağım. O yüzden bu konuyu açtım, yeni işlemci ve anakart almak daha pahalıya mal olacak o yüzden ikinci el 4K'lık bir monitör almak daha mantıklı geldi. Bu şekilde de darboğaz sorunundan kurtulmayı düşünüyorum.
Bir plan var güzel ama daha da düşünmen lazım. 4K monitör zaten çok sınırlı piyasa daki 2. el almayı planlıyorsun. 4K oyuncu monitörü neredeyse yok gibi, düz monitörler de 60Hzlik iş aletleri genelde.

2K monitör alırsan 3080 Ti yeterli gelecektir. Yani tek işlemciyle halledebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı