i5 11400F işlemci oyunlarda az kullanılıyor

MehmeTr1

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci %26'larda iken GPU %99 kullanılıyor bunun sebebi nedir? Darboğaz ihtimali var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı: RX 6500 XT.
İşlemci: i5 11400F.

.

Ek olarak işlemci az kullanılmasına rağmen 90 derecelerde geziyor bu normal bir şey mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-06 193732.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-06 193732.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 32
İşlemcinin az kullanılması senin bilgisayarın için iyi ve olması gereken bir şey zaten eğer işlemcide 80-90 kullansa bu sefer masaüstün kasar ve kullanamazsın böyle olması iyi ama bunun tersi kötü yani ekran kartını işlemci besleyemezse belli bir yere kadar kullanabilir bu da senin oyundaki FPS'ini düşürür.

Darboğaz oluyor diye düşündüm ama 90 derece hiç normal değil.

90 derece normal aynı işlemciyi kullanıyorum kule tipi kaliteli soğutucu alman lazım ekran kartını çok rahat besliyor zaten bende de 6600 var sıkıntı yok yani ama ısıyı düşürmek adına kule tipi soğutucu şart ben Cooler Master Hyper 212 Halo Black modelini kullanıyorum çok daha iyi soğutuyor.

90 derece normal aynı işlemciyi kullanıyorum kule tipi kaliteli soğutucu alman lazım ekran kartını çok rahat besliyor zaten bende de 6600 var sıkıntı yok yani ama ısıyı düşürmek adına kule tipi soğutucu şart ben Cooler Master Hyper 212 Halo Black modelini kullanıyorum çok daha iyi soğutuyor.

Çok teşekkür ederim bende korkmuştum bir an neden 90 dereceye çıkıyor diye sağ ol.

Geri
Yukarı